Юношеският национален отбор на България по футбол до 17 години стартира със загуба в квалификациите за Евро 2023. Воденият от селекционера Йордан Петков отбор отстъпи с 0:2 на Швейцария в първия си мач от група 13, игран на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

И двата гола за швейцарците вкара Уинсли Ботели.

"Лъвчетата" се представиха на добро ниво и бяха равностойни на съперника си, но малшанс им попречи да стигнат до нещо повече от почетна загуба.

Ботели откри резултата в последните секунди на първата част след точно изпълнена дузпа. В 65-а минута 16-годишният нападател се разписа за втори път и предреши изхода от срещата.

В минутите до края българите опитаха натиск и създадоха няколко добри ситуации, но така и не стигнаха до попадение.

В другия мач от групата Турция се наложи над Сан Марино с 5:1.

България среща Турция във втория си мач на 16 октомври (неделя) от 16:00 часа, а на 19 октомври (сряда) от 16:00 ч. се изправя срещу Сан Марино.

Първите два отбора от всички 13 квалификационни групи ще се класират за Елитния кръг през пролетта на 2023 г., както и четирите трети отбора с най-добри показатели срещу първите два тима в своите групи.

За финалите на Евро 2023 за юноши до 17 г. ще се класират общо 16 отбора, включително и домакинът Унгария.

Съставът на България срещу Швейцария: Марио Младенов, Теодор Минчев, Кубрат Йонашчъ, Ивайло Видев, Симеон Шишков, Константин Димитров (84-Валентин Доцев), Джанер Садетинов (67-Кристиян Ирмиев), Кристиян Балов (68-Иван Сулев), Адриан Райчев (36-Даниел Коков), Ивелин Георгиев, Филип Гигов (84-Борис Кехайов) .