Гол от фаул в добавеното време донесе победа на юношите на Норвегия до 17 години над България в първи мач от европейските квалификации в група 13. Норвежците стигнаха до успеха с 2:1 с гол от свободен удар на Даниел Бауер минута преди да изтече 4-минутното добавено време на мача. Иначе след нулева първа част домакините откриха от дузпа в началото на второто полувреме, а Мартин Смоленски изравни в 78-ата минута след пас на Мартин Сораков.

В другата среща по-рано днес Австрия очаквано разгроми аутсайдера Малта с 6:0. Следващите мачове са на 20-и октомври, а България играе с Австрия в Рауфос от 14.30 часа. Норвегия пък се изправя срещу Малта на същия стадион, но от 18.30 часа. Последните срещи са на 22-и октомври по едно и също време от 18.00 часа: България- Малта в Рауфос и Австрия- Норвегия в Хамар. Четирите отбора играят квалификационен турнир, от който напред продължават първите два отбора. Четири състава от 3-ите места в 13-те групи също ще се промъкнат напред. Селекционер на българския отбор е Марчо Дафчев. Първата част завърши 0:0, като домакините имаха съвсем леко предимство в играта. В 19-ата минута те създадоха първата прилична голова ситуация, но вратарят Иван Андонов спаси удара на Брайън Фиабема. До края на полувремето и двата отбора направиха по няколко атаки, които завършиха с неточни удари, като в 1-ата минута на добавеното време Мартин Смоленски опита изстрел и вратарят на норвежците спаси. Седем минути след началото на второто полувреме същият Фиабема удари горната греда над вратаря Андонов, а при добавката пак той се размина с гола.

Тобиас Гуликсен имаше също добра възможност, отново предотвратена от българския вратар. В 62-ата минута Пламен Цончев предизвика дузпа, след като събори в наказателното поле Гуликсен, а потърпевшият откри резултата. След гола България вдигна оборотите и започна да търси много по-често атаките, като добри шансове имаше за Бисер Бонев и Мартин Смоленски. В 78-ата минута крилото на Славия Мартин Сораков проби и подаде на Смоленски, който изравни- 1:1. Три минути преди края на редовното време резервата на домакините Даниел Карлсбак удари за втори път гредата, а след това ударът на Оскар Боб беше блокиран. Развръзката настъпи в 3-ата минута на добавеното време, когато Матиас Бауер вкара втори гол за Норвегия след изпълнение на свободен удар.

Втора убедителна победа за България U17 на германска земя

Последната проверка на България U17 в Германия е на 5 септември, четвъртък, от 19:00 ч. срещу сборен отбор на Вестфалия

Състав на България U17: Иван Андонов, Александър Бучков, Калоян Костов, Константин Айдарски (66-Александър Георгиев), Димо Кръстев, Мартин Хайдаров (30-Пламен Цончев), Мартин Смоленски, Димитър Иванов (58-Мартин Сораков), Иван Алексиев, Бисер Бонев, Симеон Александров;

Жълти картони: Калоян Костов (България), Тобиас Гуликсен, Николай Скоглунд (Норвегия)