Юношеският национален отбор на България загуби незаслужено от домакина Украйна с 0:1 в последния си двубой от груповата фаза на приятелския турнир "Виктор Баников". Така тимът на Йордан Петков остана на втора позиция в група А и утре от 15:00 ч. ще спори за третото място в надпреварата срещу състава на Грузия.

България U17 изпусна победата срещу Армения

Завършиха 1:1

Българският тим имаше превъзходство през целия двубой и може за съжалява, че не успя да реализира многобройните си положения и да се класира на финал в турнира. Въпреки това възпитаниците на Петков заслужават адмирации за вдъхновеното си представяне. Единственото попадение в мача падна в 60-тата минута, когато Максим Деркач се възползва от неразбирателство в родната отбрана.

Съставът на България: 12. Умут Хабил, 5. Росен Маринов, 14. Симеон Василев, 16. Неджиб Хаджа, 17. Кристиян Грозданов, 6. Мартин Георгиев, 7. Захари Атанасов, 18. Чунг Нгуен До, 8. Антоан Стоянов, 11. Борислав Маринов, 9. Роберто Райчев (през втората част в игра се появиха 4. Божидар Сидеров, 2. Борислав Даскалов, 19. Самуил Стойнев).

Селекционер: Йордан Петков.

Голмайстор: 1:0 Деркач 60.