Юношеският национален отбор на България до 17 години инкасира второ поражение на Европейското първенство в Израел в тази възраст. Днес младите "лъвчета" паднаха с 0:4 (0:2) от Франция на националния стадион на Израел в Рамат Ган. В предишната среща България отстъпи с 1:3 на Нидерландия, който днес победи Полша с 2:1, предава БТА.

България U17 поведе, но загуби от Нидерландия на старта на Евро 2022

В другата среща от нашата група В Франция разби Полша с 6:1

Така след като вкараха 6 гола на Полша и днес 4 на нашия отбор, струващият 4 милиона евро тим на Франция оглави групата и се класира напред. "Лалетата" също вървят напред с две победи. Последната среща между България и Полша ще определи и кой ще бъде 3-и в група В, след като и двата тима са без точки.

България остана с 10 души 6 минути преди края на мача, след като Роберто Райчев получи два жълти картона.

Франция стигна до два гола в края на първото полувреме и два гола в края на мача, но като цяло доминираше през цялото време.

Българският треньор Йордан Петков направи само една промяна в стартовите 11, а вместо Петър Кирев от Лудогорец пусна като титуляр Неджиб Хаджъ от Шалке 04. При това положение капитанът Асен Митков излезе на върха на атаката.

Но френският отбор започна активно и до 20-ата минута вратарят ни Алекс Божев спаси удари на Валантен Атангана и на Аксел Гегин. В 29-ата минута Франция поведе в резултата след грешка при изнасянето на топката от Антоан Стоянов. Матис Тел вкара топката зад Божев за 1:0.

Минута преди края на първото полувреме французите стигнаха до втори гол, отново заради грешка на българите. Чунг Чанг Нгуен До се забави с топката, тя беше отнета от Аксел Гегин и подадена на Матис Тил, който я прати в горния ляв ъгъл, а Божев не мръдна. Французите имаха още една възможност за гол преди почивката, след като Уорън Зер-Емери стреля, но пловдивчанинът Божев спаси с класа.

През второто полувреме българският отбор изнесе играта по-напред, опита и няколко удара, статични положения пред вратата на Лисандру Олмета. Сериозни опасности за френския вратар обаче нямаше. Зер Емери имаше една добра възможност в 69-ата минута, ударът обаче беше спасен от Божев.

В 86-ата минута Франция стигна до трети гол, дело на Аймен Аки. Той вкара с десния крак изненадващо, след като Захари Атанасов не го атакува. Матис Тел отне топката, мина лесно през Чунг Нгуен до и подаде на Аки, който вкара красиво до далечната греда.

Само след три минути падна и четвърти гол в българската врата чрез Уорън Зер-Емери, останал сам срещу Божев. Къдрокосият французин притисна Чунг Чанг Нгуен До, отне му топката без проблеми и я прати в мрежата на нашите момчета.

Състав на България: Алекс Божев, Захари Атанасов, Мартин Георгиев, Росен Маринов, Михаил Цонев (75 - Симеон Василев), Антоан Стоянов, Чунг Txанг Нгуен До, Неджиб Хаджъ (71 - Петър Кирев), Роберто Райчев, Асен Митков, Борислав Маринов (64 - Александър Александров)

Червен картон: Роберто Райчев (България) - 84-а минута

Жълти картони: Ел-Шидел Битшиабу (Франция), Михаил Цонев, Мартин Георгиев, Чунг Txанг Нгуен До, Роберто Райчев (България)