Юношеският национален отбор на България до 15 г. спечели международния турнир под егидата на УЕФА в Естония, след като в последния си двубой от надпреварата надделя над Литва след изпълнение на дузпи.

В редовното време срещата завърши при атрактивното 3:3, а "лъвчетата" се оказаха по-точни от бялата точка. Така, след внушителните си победи в първите два двубоя (8:1 над Молдова и 4:0 над Естония), тимът на селекционера Калоян Георгиев зае първото място в крайното класиране.

Българският тим имаше всички шансове да спечели днес в редовното време, след като още в началото установи превъзходство над съперника и в 6-тата минута Кристиян Горянов даде преднина на "лъвчетата". Този резултат се запази до почивката, след което Стивън Жерард набързо доведе нещата до 3:0 в полза на България U15 с две попадения.

Моментен срив в представянето на нашите обаче позволи на съперника да реализира 3 безответни попадения до края и според регламента се стигна до изпълнение на дузпи, макар че преди двубоя родният тим имаше по-добър точков актив от Литва. В крайна сметка българите показаха по-точен мерник при 11-метровите удари и напълно заслужено заеха челното място в класирането.

Съставът на България: 1. Пламен Пенев, 3. Иван Андонов, 4. Мартин Портарски, 5. Симеон Турлаков (66 - 13. Мартин Николов), 6. Калоян Божков (66 - 15. Георги Стефчов), 7. Стивън Жерард, 8. Радостин Стоилов (52 - 16. Цветомир Траянов), 9. Димитър Мрънков (41 - 17. Никола Кръстев), 10. Кристиян Горянов, 14. Калоян Стоянов (52 - 20. Радослав Палов), 18. Валентино Върбанов (41 - 11. Димитър Урумов).