Българският национален отбор по минифутбол спечели бронзовите медали на десетото Европейско първенство в Словакия след победа над Казахстан с 4:1 в малкия финал, игран в залата в Кошице.

Малко преди края на първото полувреме Никола Праматаров вкара много техничен гол с пета, с който откри резултата за нашия тим. В 30-ата минута Ангел Рахов се разписа отблизо след страхотно прострелно центриране на Спас Милушев. Куриозното е, че при удара на българския играч топката се спря в мрежата, която бе пробита. Това бе негов четвърти гол в турнира.

Казахстан върна едно попадение в 32-рата минута чрез Найруз Ашемов, който се разписа след рикошет.

Три минути преди края на редовното време Милушев направи 3:1, като се разписа отблизо с левия крак след центриране на Рахов.

В добавеното време Деян Иванов оформи крайното 4:1 с удар в празната врата, след като съперникът игра в последните секунди рисково без вратар.

Отборът на България спечели и квота за участие на Световното първенство след година, акцентира БТА.