България загуби катастрофално втората си среща от турнира "Кирин Къп" в Япония, след като записа поражение с 1:5 от тима на Шотландия пред 5780 зрители на "Кобе Уинг стейдиъм".

Избраниците на Христо Стоичков бяха равностойни на съперника си през по-голямата част от времетраенето на срещата, но индивидуални грешки в отбраната и физическо отпадане в заключителните минути лишиха "трикольорите" от по-почетен резултат.

Нападателят на Глазгоу Рейнджърс Крис Бойд отбеляза два гола за успеха, след като изцяло спечели персоналния двубой с Асен Караславов. Младокът откри резултата в 14-та минута, след като бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и отблизо прати топката в мрежата за 1:0.

Българите изравниха в 25-ата след попадение на Йордан Тодоров, който завърши добра комбинация между Домовчийски и Светослав Тодоров.

В края на първата част отново Бойд се възползва от разбъркване пред вратаря Колев и направи 2:1. През второто полувреме отборът ни съвсем отпадна физически и Шотландия отбеляза нови три попадения, все чрез резерви.

Първо Джеймс Макфадън в 70-ата минута изпревари Росен Кирилов и с глава увеличи на 3:1, а шест по-късно Крис Бърк излезе сам срещу вратаря ни и го прехвърли за 4:1. Крайното 5:1 оформи отново Бърк след поредното разбъркване пред Николай Михайлов в 88-та минута.

За последно България допусна пет гола във вратата си на 14 юни в двубоя с Швеция на Европейските финали в Португалия (0:5). От Шотландия националният отбор загуби с 0:1 през ноември 1987 година на националния стадион "Васил Левски" и така отпадна от финалите на Евро'88.