УЕФА повери двубоя от стартиращата Лига на нациите между България и Северна Македония на френския съдия Жереми Пиняр.

Двубоят е в четвъртък, 2 юни, от 19:00 часа на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.

Негови помощници ще бъдат сънародниците му Аурелиен Дру и Лоран Конильо, а за четвърти рефер бе назначен Микаел Льосо, пише "Тема спорт".

Двата тима се срещат в Лига С, група 4. В нея са още съставите на Грузия и Гибралтар. Целта пред селекционера Ясен Петров е спечелването на първото място, което би ни дало шанс за класиране на следващото европейско първенство.

Михайлов: Призовавам всички футболни хора да не обръщат внимание на откровени доноси

Получих официална покана от Александър Чеферин да присъствам на мача между Ливърпул и Реал (Мадрид), споделя той

Жереми Пиняр е млад арбитър. Той е на 34 години (роден на 7 август 1987 г.). През този сезон френската федерация му гласува голямо доверие. Той надува свирката в общо 20 мача в Лига 1. В тях вдигна общо 86 жълти картона - средно по 4.3 на двубой, както и изгони 8 футболисти. Интересното е, че свири и една среща в португалския елит, като в нея също вдигна червен картон. Средно отсъжда по 24 фала на двубой.

След домакинството на Северна Македония, България посреща и Грузия (5 юни). След това идва гостуването на Гибралтар (9 юни), а цикълът от мачове през лятото приключва с визита на Грузия (12 юни).