Синиша Михайлович започна с убедителна победа начело на Милан. „Росонерите" спечелиха с 5:1 срещу аматьорите от Алчоне първата си контролна среща от предсезонната подготовка. Мачът започна доста изненадващо, като аматьорите поведоха още в 5-та минута след гол на Дженарели.

Найджъл Де Йонг изравни от дузпа в 20-та минута, а Андреа Поли в 29-та направи резултата 2:1 в полза на Милан. Алесио Черчи вкара трети гол за „росонерите" в 44-та минута. През второто полувреме М'Байе Нианг реализира две попадения в 51-та и 61-та минута. Антонио Ночерино на два пъти нацели гредите.

Хосе Маури получи контузия в коляното и напусна принудително терена.

Съставът на Милан през първото полувреме: Абиати (30' Донарума), Абате, Дзакардо, Албертаци, Калабрия, Поли, Де Йонг, Песина, Локатели, Черчи, Матсур.

Съставът на „росонерите" през втората част: Донарума (58' Агаци), Калабрия, Дзакардо, Алекс, Албертаци, Мастали, Хосе Маури, Ночерино, Сусо, Нианг, Кутроне.