Спасяване на Юсуф!!! Недялков центрира отляво на далечната греда, където Жоржиньо намери топката от въздуха, но Юсуф се справи и изби.

Лукас Мартинс влиза на мястото на Руменов.

Дяков заменя Баджи.

71′

Тауата влиза на мястото на Чибота.

60′

Анисе изпревари Костадинов на първа греда при центриране от корнер. Мадагаскарецът нанесе удар с глава, но над вратата.

57′

Жълт картон за Моци, който е на пейката. Румънецът разкара топката.

52′

Марселиньо заменя Шверчок.

47′

ГРЕДА!!! Арда бе близо до пълен обрат! Василев проби отдясно и нахлу в наказателното поле. Григоре закъсня да блокира нападателя, който нанесе удар, но топката срещна гредата.

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

43′

Удар от границата на наказателното поле на Баджи е блокиран.

41′

ГОООЛ ЗА АРДА!!! Спас Делев с фантастично подаване изведе Иван Коконов зад защитата на "орлите". Крилото копна топката над Стоянов и изравни.

37′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Жоржиньо бележи! Играчите на Арда не успяха да се ориентират след центриране на Баджи отдясно. Григоре игра с глава, като прати топката на крака на Жоржиньо. Крилото с безкомпромисен удар от движение откри резултата.

35′

Жълт картон за Костадинов.

30′

Пропуск и пред вратата на Арда! Каули заблуди, че ще стреля и подаде към Чибота в наказателното поле. Конгоанецът потърси Жоржиньо, който от чиста позиция не успя да уцели топката.

29′

Стоянов лови опасен удар с глава на Коконов.

27′

Пропуск на Василев!!! Георгиев центрира отляво, Делев не успя да засече топката, а Василев от няколко метра прати кълбото в аут.

25′

Възможност за Арда. Спас Делев пое топката от половината на домакините, напредна, справи се със Сисиньо и нанесе удар, който мина покрай вратата на Стоянов.

13′

Шверчок получи отлично извеждащо подаване от Сисиньо и нанесе удар с глава, който Юсуф спаси. Полякът обаче е бил в положение на засада.

8′

Пропуск на Терзиев!! Каули центрира от корнер, топката стигна до Баджи, който от своя страна също центрира в наказателното поле, където Терзиев нанесе удар с глава, но над вратата.

6′

Жоржиньо напредна в половината на Арда и подаде към Шверчок. Полякът нанесе удар, който Стоев блокира.

4′

Арда създаде първата добра възможност за гол в мача. Спас Делев проби отляво и потърси Ховсепян в наказателното поле. Защитник на "орлите" изчисти кълбото, което отново се озова в краката на Делев. Нападателят пробва удар, който бе блокиран.

1′

22. Кръстев 84. Марселиньо

Лудогорец ще играе днес от 18:45 часа срещу новака Арда на стадион Локомотив в Пловдив в отложен мач от 23-ия кръг на Първа лига. "Орлите" са на 3 победи от спечелване на девета поредна титла и могат днес да направят много решителна крачка за постигането на тази цел.

В състава на домакините има доста проблеми, като най-острите са на вратарския пост. С контузии са и тримата вратари на Арда - Иван Караджов, Николай Банков и Месут Юсуф. Така се очаква като титуляр да започне юношата Лъчезар Йорданов, а някой измежду тримата да е на скамейката. Извън сметките на Николай Киров е и халфът Емил Мартинов, който е наказан, както и на контузения Мартин Костаинов. Аут е и Светослав Ковачев, чийто права се държат от Лудогорец.

Гостите също имат своите проблеми. Двубоят пропуска Вандерсон, който е наказан. Именно бразилецът се отчете с асистенция при успеха над Левски на "Герена". Титулярният нападател Клаудиу Кешерю е с лека травма и вероятно ще бъде на скамейката. Добрата новина за Павел Върба е състоянието на капитана Светослав Дяков, който се възстановява. Преди този мач Арда е в негативна серия от седем мача в първенството без победа, докато Лудогорец не познава загубата вече в 29 поредни срещи.

Този мач беше отлаган два пъти. Първият път, защото беше насрочен след реванша на Лудогорец с Интер и "орлите" бяха поставени под карантина. След това извънредното положение стана причина той да се играе едва сега.