Арда измъкна точка от Лудогорец в отложен мач от 23-ия кръг на Първа лига. Двубоят на "Лаута" в Пловдив завърши 1:1. Жоржиньо откри резултата в 37-ата минута, а четири по-късно Иван Коконов изравни.

Тимът на Николай Киров изигра много силен мач и може да съжалява, че не стигна дори до победата, след като Радослав Василев удари греда в началото на второто полувреме, а преди това не успя да оползотвори отлично центриране на Александър Василев.

Развоят на днешната среща донякъде запази интригата около титлата. Лудогорец успя да увеличи аванса си пред ЦСКА и Локомотив (Пловдив) на 10 точки, събирайки 59. Арда е 8-и с 31 точки.

Арда - Лудогорец 1:1, Коконов изравни

"Орлите" гостуват на кърджалийския тим в Пловдив

Първата добра възможност в мача бе на сметката на Арда. В 4-ата минута опасен удар на Спас Делев бе блокиран. Четири минути след това опасно центриране на Стефан Баджи завърши с удар с глава на Георги Терзиев, който мина над вратата.

В 25-ата минута Делев пое топката в своята половина, напредна, справи се със Сисиньо и шутира покрай вратата на Стоянов.

Две минути по-късно Александър Георгиев центрира отляво. Спас Делев не успя да засече топката, което изненада Радослав Василев и нападателят не нанесе хубав удар. Малко по-късно Стоянов улови удар с глава на Иван Коконов.

След половин час игра Чибота намери Жоржиньо на отлична позиция в наказателното поле, но националът на Гвинея-Бисау не успя да уцели топката. В 37-ата минута все пак Жоржиньо откри резултата. Защитата на Арда не успя да се справи с центриране на Баджи отдясно. Драгош Григоре свали топката за крилото, който от движение не остави шансове на дебютанта Месут Юсуф.

"Орлите" задържаха аванса си едва 4 минути. Спас Делев с великолепен пас матира защитата на гостите и изведе Коконов сам срещу вратаря. Офанзивният футболист копна топката над Стоянов за 1:1.

Втората част започна с опасност пред вратата на Лудогорец. Василев проби отдясно, Григоре се забави да го блокира, но ударът на нападателя срещна горната греда.

В 60-ата минута Анисе изпревари Костадинов при центриране от корнер, но прати топката над вратата.

В последните 15 минути Лудогорец натика съперника си в неговата половина, но трудно стигаше до голови положения. В 84-ата минута Жоржиньо засече от въздуха центриране на далечната греда на Недялков, но Юсуф изби в корнер.

До края на срещата разградчани така и не затрудниха вратаря на Арда и срещата завърши 1:1.