Отборът на Локомотив (Пловдив) частично се реваншира на своите фенове. Дни, след като клубът падна от нискоразредния германски тим Вакер Нордхаузен с 0:2, селекцията на Христо Колев се наложи с 1:0 над елитния румънски клуб- Студентск Яш с 1:0.

Така „черно-белите" записаха и своя първи успех по време на подготвителния си лагер в Анталия. Спарингът се проведе на стадион „Мардан", където вчера Левски победи казахстанците от Тобол с 2:0.

Единственото попадение в контролата днес  бе дело на Веселин Марчев, който вкара първия си гол за клуба в 34-ата минута, след като прати топката в мрежата с хубав удар от 16 метра. Това бе най-малкото с което се измъкнаха съперниците на "черно-белите", които през втората част пропуснаха да разгромят своя опонент.

Капитанът Мартин Камбуров на три пъти, Дани Кики, Димитър Велковски и Емил Гъргоров пропиляха отлични възможности за попадение след почивката, а Гай Мансур преди нея.