Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 371

Лудогорец - Локомотив (София) 2:0 в мач от Първа лига

Лудогорец вече е едноличен лидер след лесна победа над Локо (София) в Разград

"Орлите" отбелязаха по един гол през двете полувремена

85′

Темпото на игра спадна доста в последните минути и по всичко изглежда, че двубоят се доиграва.

69′

ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! В 69-ата минута домакините удариха греда. Сон получи дълго подаване в полето на Локомотив, навлезе в наказателното поле, финтира защитник на гостите и стреля с левия крак, ала за негово съжаление в десния страничен стълб.

Снимка 683441

Източник: startphoto.bg

68′

Спас Делев се контузи и беше заменен от Георги Русев.

Снимка 683437

62′

СЕЛСО РАПОСО! Локомотив (София) много бързо можеше да върне едно попадение, но пропиля най-добрата си възможност в 62-рата минута. Бруно Франко центрира от лявото крило, топката достигна до Селсо Рапосо, който стреля от границата на малкото наказателно поле, но много високо над напречната греда.

60′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! РУАН КРУЗ! Точно един след първия съдийски сигнал "орлите" стигнаха до втори гол. Рик Джонатан достави добро подаване към Руан Круз в послето на столичани, а за голмайстора на Лудогорец не се оказа никакъв проблем да прати топката с глава в мрежата на Любенов.

57′

Жълт картон за Диме Димов.

Снимка 683442

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

ЛЮБЕНОВ! В последната минута на първото полувреме столичните "железничари" се спасиха от инкасиране на второ попадение благодарение на своя вратар. А Агибу Камара излезе сам срещу Александър Любенов, но юношата на Левски опази мрежата си с атрактивен плонж.

Снимка 683446

36′

Десет минути преди почивката Лудогорец можеше да удвои преднината си. Аслак Фон Витри центрира към Руан Круз в наказателното поле, но ударът с глава на нападателя мина на сантиметри от страничната греда.

Снимка 683444

33′

Гол за Лудогорец! Спас Делев! Защитата на гостите капитулира в 33-та минута на двубоя.  Аслак Фон Витри центрира в наказателното, а първоначално отбраната на "железничарите" изчисти. Топката обаче беше върната в полето на столичани, а Дерой Дуарте принуди Александър Любенов да чисти топката с ръка, но вратарят я прати право в Спас Делев, който от няколко метра нямаше как да сгреши и изведе своя отбор напред в резултата.

21′

В средата на първото полувреме Лудогорец създаде добро нападение, а топката беше центрирана от Агибу Камара към Кайо Видал в наказателното поле, който стреля от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

Снимка 683438

10′

Лудогорец очаквано натика отбора на столичани в неговото поле в началните минути, но това само веднъж доведе до намеса на Александър Любенов, който изби в корнер.

1′

77. Ерик Маркус 22. Ивайло Найденов

Шампионът на България Лудогорец е домакин на Локомотив (София) в мач от деветия кръг на Първа лига. Двубоят между "орлите" и "железничарите" е с начален час 20:00 на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.

Съставът воден от Захари Сираков се изравни с Левски на върха в класирането след минимална победа с 1:0 над Славия преди няколко дни.

В същото време Локомотив (София) се намира на десета позиция във временното класиране с цели десет точки зад лидерите. Повече от месец "червено-черните" нямат победа в елита, като дори се заговори за треньорска смяна. За последно "железничарите" надиграха Септември (София) с 1:0 на 12-и август. В последната си среща пък тимът инкасира тежко поражение от ЦСКА с 0:3. Локомотив ще може да разчита на нов футболист за двубоя срещу Лудогорец в лицето на нидерландеца Джани Дос Сантос.

Лудогорец призова за подкрепа срещу Виктория (Пилзен)