ЦСКА постигна седма поредна победа в контролните си срещи през това лято. При официалното представяне на отбора преди началото на новия сезон в Първа лига "червените" надиграха с 1:0 косовския Гиляни. Единственото попадение в срещата бе дело на Тобиас Хайнц, който бе точен от дузпа в 58-ата минута. Възпитаниците на Томислав Стипич владееха инициативата през почти целия мач и спокойно можеха да постигнат и по-убедителна победа.

Първият по-добър шанс бе на сметката на гостите от Косово, като футболист остана очи в очи с Иван Дюлгеров, но изстрелът на нападателя не бе точен и топката премина встрани от вратата на ЦСКА. Гостите организираха нова добра атака, като нападател на Гиляни навлезе с топка в наказателното поле и опита силен удар, ала кълбото профуча над напречната греда.

В 13-а минута Сейни Санянг получи чудесна топка в противниковото наказателно поле и отправи опасен удар, но стражът на гостите успя със сетни сили да избие в корнер. В 31-а минута ЦСКА имаше най-доброто положение дотук, като Джонатан Линдсет отне топката в опасна зона и веднага шутира, но стражът на Гиляни реагира много бързо и съумя да спаси. Само три минути по-късно отново Санянг демонстрира чудесна скорост и подаде великолепно на точката на дузпата, но завършващият изстрел ан Скаршем премина встрани от вратата.

В добавеното време Тобиас Хайнц също опита силен удар от вътрешността на наказателното поле, но поредно спасяване на вратаря на Гиляни успя да предотврати попадение от косовския отбор.

В 52-а минута Тобиас Хайнц овладя около границата на наказателното поле и отправи топовен изстрел, като се получи страхотно изпълнение, но стражът на косоварския тим отново успя да излие. Само четири минути по-късно ЦСКА получи право да изпълни дузпа след поредно нарушение на гостите.

Със задачата се зае Тобиас Хайнц, който не трепна от бялата точка и прати вратаря в другия ъгъл, успявайки да открие резултата - 1:0 за ЦСКА.

Снимка 674515

Източник: startphoto.bg

В 69-а минута появилият се като резерва Петко Панайотов видя празно пространство и не се поколеба да отправи истински снаряд от гранцата на наказателното поле, но вратарят на Гиляни блесна със страхотно спасяване с две ръце.

В 87-а минута Иван Тасев направи чудесен самостоятелен пробив и опита комбинация, а накрая топката се върна при футболиста на ЦСКА, който отправи силен удар, но опитът му премина над напречната греда.

Първият официален мач на ЦСКА през новия сезон в Първа лига ще бъде гостуването на Лудогорец в Разград на 21 юли, неделя, от 21:00 часа.

ЦСКА - Гиляни 1:0 (Развой на срещата по минути)