Белгийският шампион Генк е твърдо решен да привлече в състава си защитника на Литекс Николай Бодуров. Ловчанлии вече отказаха оферта на стойност 500 000 евро от белгийците, но тамошните медии твърдят, че преговорите не са окончателно пропаднали и в близките дни шефовете на Генк ще излязат с ново предложение за 25-годишния бранител.

В Генк са играли двама бивши футболисти на Литекс - Жан-Филип Кайе и Тиаго Силва. Двата клуба поддържат отлични отношения от сенета на 2005 година, когато се срещнаха в Купата на УЕФА. Тогава Литекс излезе краен победител след 2:2 в Ловеч и 1:0 в Белгия, и се класира за груповата фаза на турнира.

Интересен факт е, че Генк е сред потенциалните съперници на "оранжевите" в квалификациите на Шампионската лига. Белгийците спечелиха титлата след драматичнен финал на първенството, изпреварвайки втория Стандард (Лиеж) само благодарение на по-добрите си показатели в преките двубои. Отборът има нужда от нов защитник, който да замени доскорошния капитан Жоао Карлос. Бившият футболист наЦСКА премина преди няколко месеца в руския Анжи.