Част от основните футболисти на Литекс ще получат почивка в днешния мач-реванш от втория квалификационен кръг за купата на УЕФА срещу албанския Беса. Ловчанлии взеха солиден аванс още в първата среща в Дурас (3:0) и на практика си осигуриха участие в следващата фаза.

Въпреки, че Ферарио Спасов обяви, че няма да прави генерални промени в състава, се очаква той все пак да остави на резервната скамейка някои от играчите, които изнесоха на гърба си досегашните двубой на "оранжевите". Том и Пламен Николов вероятно няма да започнат мача, а първи игрови минути този сезон най-вероятно ще запишат Алехандро Сичеро и Седрик Камбон.

Очаква се и Петър Златинов да е титуляр, след като е възстановен от контузия. Крум Бибишков и бразилецът Бето ще водят атаката на тима, а новата звезда на "оранжевите" Ивелин Попов ще получи почивка.

Освен това младокът, който влиза и в сметките на треньора на националния отбор Димитър Пенев, виси с жълт картон и ще бъде съхранен за следващия кръг от турнира за купата на УЕФА.

Предполага се, че не повече от 3-4 хиляди зрители ще дойдат на стадиона в Ловеч, за да подкрепят своите любимци.

"При положение, че мачът е почти решен, едва ли ще има кой знае колко публика. Ние обаче ще гледаме да зарадваме най-истинските ни привърженици с красива игра и с колкото се може повече попадения в албанската врата. Тръгне ли ни от началото, няма да има спиране", обещаха от ловешкия тим.