Фиорентина и Удинезе сътвориха истински голов спектакъл, вкарвайки си пет гола в мач от 22-рия кръг от Серия „А". „Виолетовите" спечелиха срещата с 3:2 на собствения „Артемио Франки". Фриуланите пък пропуснаха златен шанс да се изравнят по точки с втория в класирането Милан, който не успя да победи Наполи (0:0). Първият Ювентус също стъпи на криво след нулево равенство със Сиена.

Иначе Удинезе първи поведоха в срещата, след като Антонио Ди Натале прониза мрежата на Фиорентина в 14-ата минута. Стеван Йоветич обаще изравни в 39-ата минута от дузпа. Касани даде преднина на „виолетовите" в 56-ата минута. В 84-ата минута, отново Йоветич се разписа от дузпа. Крайното 3:2 оформи Торже секунди преди края на мача.

В друг мач от 22-рия кръг, Лече не успя да победи Болоня у дома,завършвайки 0:0. 24 минути записа Валери Божинов за състава на „джалоросите" . Нападателят обаче не успя да помогне на тима си при повторния си дебют.

В друга среща, Палермо победи Аталанта с 2:1 у дома. Сицилианците поведоха от дузпа в 29-ата минута чрез Миколи. Две минути преди това обаче гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Консигли. Будан направи удвои резултата, а Моралез оформи крайното 2:1 в 56-ата минута.