Шампионът на Италия Интер победи с 1:0 завърналия се в италианския елит състав на Ювентус във финала на традиционния тристранен турнир „Бира Морети”. В надпреварата, в която продължителността на мачовете бе по 45 минути, участие взе и отбора на Наполи, който остана на трета позиция.

По този начин „нерадзурите” взеха първия трофей за сезона, а единственото попадение още във втората минута реализира Сезар.

В първта среща Ювентус се наложи домакините от Наполи на стадион "Сан Паоло", като единствения гол за „Старата госпожа” вкара Алесандро Дел Пиеро. Интер също надделя над южняците след попадения на Станкович и Суасо.

В срещата участие за победителите не взеха Хавиер Санети и Иван Кордоба, а наставникът на Юве Клаудио Раниери не можеше да разчита на Буфон и Павел Недвед.

Съставите на двата тима:
Интер: Толдо; Фатик, Десенклос (Филипини 32), Ривас, Сезар; Болзони, Филкор (Педрели 40), Солари; Хименес; Адриано, Крус

Ювентус: Беларди; Зебина (Бириндели 9), Бумсонг, Андраде, Молинаро; Санети, Носерино (Оливера 25), Алмирон, Салилхамиджич; Паладино, Салайета

Съдия: Стефанини