Пилотът на Ферари Фелипе Маса спечели състезанието от Формула 1 на пистата "Истанбул парк". Бразилецът завъртя 58-е обиколки по трасето (309 км) за време 1 час, 26 минути и 42.16 секунди.

Втори остана неговият съотборник във Ферари Кими Райконен на 2,2 секунди след победителя, с което победата на "Червените кончета" стана двойна. На третото място днес остана световният шампион Фернандо Алонсо с Макларън-Мерцедес.

Водачът в генералното класиране Люис Хамилтън се движеше трети, но 16 обиколки преди края на пистата "Истанбул парк" спука гума (на снимката вдясно) и финишира с пето време.

Така преднината на Хамилтън (84 точки) в генералното класиране вече е само 5 точки пред Алонсо (79). Трети е Фелипе Маса с 69, следван от Райконен с 68. На петото място е Ник Хайдфелд (БМВ-Заубер) с 47 точки. До края на шампионата във Формула 1 остават още 5 кръга, като следващото състезание е на 9 септември на пистата "Монца" в Италия.

В класирането при конструкторите лидер продължава да е Макларън-Мерцедес със 148 точки. Втори е Ферари със 137, а трети БМВ-Заубер със 77.