Твенте - Аякс е финалът за Купата на Холандия. Късно снощи актуалният носител на трофея от Амстердам спечели мача си срещу втородивизионния РКС Ваалвайк с 5:1.

Столичани нямаха особени проблеми с далеч по-скромния си съперник, въпреки че до почивката водеха само с 2:1. Попадението за РКС всъщност бе нещастен автогол на Дейли Блинд, син на помощник треньора на Аякс Дани .

През второто полувреме обаче Аякс вкара още три, а Миралем Сюлеймани изпорти и дузпа за "червено-белите".

Така Аякс се класира на 23-ия фи финал за Купата. От досегашните 22, амстердамци са печелили цели 18. В спора за трофея Аякс ще срещне Твенте, който онзи ден би със съдийско рамо Утрехт с 1:0 в другия полуфинал.

По традиция, финалът се играе на стадион "Де Кайп" в Ротердам. Тази година той ще се състои на 8 май.