Беласица Петрич продължава напред за Купата на България, след като се наложи с 2:1 при гостуването си в Пловдив на местния Марица.

Срещата се игра на изключително лош терен, като Бела успя да поведе в резултата в 33-та минута. Ирфан Садик бе точен с глава след центриране от корнер на Аспарух Смилков.

Домакините от Марица получиха правото да изпълнят дузпа в самия край на първата част, като точен от бялата точка бе Валери Домовчийски.

Миньор оцеля в Сандански и си осигури мач с носителя на Купата

"Чуковете" надвиха Вихрен с 2:1

Така първото полувреме завърши при резултат 1:1.

Втората част бе изпълнена с много битка с оглед на лошия терен. Все пак Беласица успя да отбележи втори гол след самостоятелен рейд на Карачоров.

Димитър Иванов можеше да направи разликата в резултата по-изразителна, след като засече остро центриране по земя на Атанас Карачоров, но вратарят на домакините успя да спаси.

По този начин във 1/16 финалната фаза на турнира за Купата на България Беласица посреща на стадион Цар Самуил елитния ФК ЦСКА 1948.

Срещите от следващия етап на турнира ще се изиграят в периода 29-31 октомври.