Отстранилият Лудогорец на старта на Лига Европа - Славия (Прага) завърши 1:1 във втория кръг в домакинството си на Аякс.

Точката не е лоша за Аякс, който в първия кръг отнесе Бешикташ с 4:0.

Тимът от Амстердам започна на високо темпо двубоя и заслужено поведе, въпреки че попадението бе след отсъдена дузпа за нарушение на Змързли срещу Расмунсен.

Зад топката застана Бранко ван ден Боомен, който реализира попадението и така нидерландският гранд поведе в 18-ата минута.

Славия създаде отлична възможност за изравняване след половин час игра, но Читил стреля покрай вратата.

През второто полувреме нарушенията зачестиха, а в средата на частта бяха извършени и поредица от смени, което още повече накъса играта.

В 67-ата минута резултатът бе изравнен от Томаш Хори.

В 75-ата минута гостите от Аякс останаха с човек по-малко, след като Баас събори Юрашек и получи втори жълт картон.