Пари Сен Жермен загуби от Барселона след изпълнение на дузпи в контролна среща, играна във френската столица. Домакините губеха с 0:2, но съумяха да изравнят резултата в редовното време.

Резултатът на "Парк де Пренс" откри Рафиня след седем минути игра, а съотборникът му Лео Меси увеличи преднината на каталунците в 53-ата минута от 11-метров наказателен удар. В 60-ата новото попълнение в ПСЖ Златан Ибрахимович също не сбърка от дузпа, а Зумана Камара възстанови равенството девет минути преди края.

При последвалите дузпи Барса спечели с 4:1, след като французите не успяха да реализират две последователни в самото начало. Треньорът на ПСЖ Карло Анчелоти похвали своите и каза, че е много доволен от показаното срещу вицешампиона на Испания. "Демонстрирахме добра физическа форма с голяма интензивност по време на мача", каза италианецът. Той обясни, че в отбора има много нови играчи и все още не е сработен както трябва, но и това ще стане.

"Ибрахимович игра добре, както всички играчи. Той свърши добра работа. Не е лесно да играеш срещу Барселона и това беше важен тест за нашите качества срещу силен отбор, а ние се представихме добре. Мога да кажа, че сме готови за началото на сезона", допълни италианският тактика. Публиката приветства топло Ибрахимович и скандираше "Ибра, Ибра" всеки път, когато той беше с топката. Анчелоти също така потвърди, че защитникът Кристоф Жале ще бъде капитан на отбора през настоящия сезон.