Тимът на Амкар (Перм), чийто треньор е Димитър Димитров-Херо, записа второ поред престижно равенство в руската Висша лига. В двубой от 4-ия кръг отборът от Перм завърши 0:0 при гостуването си на актуалния носител на Купата на УЕФА Зенит (Санкт Петербург). Българските футболисти в състава на гостите - Георги Пеев, Захари Сираков и Мартин Кушев бяха титуляри за своя тим и останаха на терена през всичките 90 минути. В 84-ата минута Захари Сираков получи жълт картон за грубо нарушение.

Така в 4-и пореден мач Амкар не успява да вкара гол. Въпреки това предвид тежката програма в първите кръгове, тимът се представя добре. Миналата седмица отборът на Димитър Димитров изтърва победата в двубоя с ЦСКА (Москва) (0:0).

Привлеченият от Левски нападател Жеан Карлош остана на резервната скамейка. Той игра трагично в мача с ЦСКА миналата седмица и Херо реши да не разчита на него днес.