Спартак (Варна) се подготвя интензивно за предстоящия домакински мач срещу Арда в петък. В единствените две срещи на ниво еfbet Лига отборът от Кърджали се оказа неудобен съперник за варненци. Преди два сезона Спартак загуби като домакин с 1:3, а единственото попадение бе дело на тогавашния централен бранител Никола Борисов. В Кърджали варненският тим загуби с 0:2, като Спартак игра през второто полувреме с човек по-малко след червения картон на Александър Цветков в 45 минута. Именно опитният Цветков и левият бранител Виктор Митев са единствените двама играчи, които взеха участие в двубоя и могат да играят отново две години по късно.

В предходната среща при загубата от тима на Славия "соколите" играха с трима във защита, но е твърде вероятно треньорският щаб да премине в класическа схема 4-4-2, което означава, че Франьо Прце и Ангел Грънчов биха могли да оформят централна двойка при тази схема на игра. "Соколите" отново ще бъдат подкрепени от верните си фенове на клубния стадион, които по традиция викат за отбора и при по-далечните гостувания.