90+3′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Меркур Шпил-Арена", гр. Дюселдорф Зрители: 45 833
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Франция - Белгия 1:0 в осминафинал от Евро 2024

Бон шанс, Коло Муани! Рикошет прати Франция сред най-добрите осем на Евро 2024

Куриозен момент реши скучния осминафинал в Дюселдорф

90+2′

Орел Мангала получава жълт картон.

88′

Тадеско бърза да направи смяна. Де Кетелаере ще замени Кастан.

88′

Доди Лукебакио ще внесе още физическа мост в атаката на Белгия. Напуска Караско.

Снимка 672563

84′

ГООЛ ЗА ФРАНЦИЯ! 1:0!! КОЛО МУАНИ! Е, трябваше да се случи нещо неочаквано, за да бъде разбито статуквото. Шест минути преди последния съдийски сигнал, съдбата се усмихна широко на французите, които се добраха до безценната преднина, не и без огромна доза спортен шанс. "Петлите" осъществяваха дълга атака, при която изглеждаше, че подредената белгийска отбрана няма как да бъде пробита. Нголо Канте все пак намери пролука към резервата Коло Муани. Стрелецът се завъртя срещу Вертонген и отправи посредствен удар, който обаче се отклони в краката на ветерана и подлъга фатално Кастелс за 1:0.

83′

ДЕ БРОЙНЕ! Продълженията вече се задаваха на хоризонта преди нещата в свои ръце да вземе звездата на Белгия - Кевин Де Бройне. Халфът реши да пробва френския вратар с отличен удар от дъгата. Менян очакваше подобен развой на събитията и отново парира. Нямаше и играч на "червените дяволи", който да се опита за направата на голова добавка.

80′
Снимка 672557

78′

Дали заради маската, дали просто липса на късмет, но Мбапе продължаваше да се мъчи в атака. В 78-ата минута капитанът пак не можа да намери очертанията на белгийската врата, като на Кастелс дори не се наложи да прави спасяване.

75′

Ян Вертонген получава жълт картон заради неправомерни действия срещу Коло Муани.

Снимка 672551

73′

Като нападателите бяха фигуранти, дойде време късмета си в предни позиции да пробва и централният защитник на Франция - Уилям Салиба. И той обаче по пример на всички останали по терена, също не притежаваше необходимата акуратност.

70′

ЛУКАКУ! 20 минути преди края на редовното време, Ромелу Лукаку най-сетне се прояви с нещо смислено пред вратата на французите. Естествено, както традицията повелява, всичко завърши с пропуск на здравеняка, като диагоналният му изстрел беше отразен по стабилен начин от Менян.

Снимка 672556

68′

Не спират опитите на Орелиен Чуамени да се разпише с удар от сериозна дистанция. И пак всичко завърши с аут...

64′
Снимка 672555

62′

Люи Опенда не убеди с представянето си и вместо него на терена се появява Орел Мангала.

61′

Първа смяна в състава на Франция. Рандал Коло-Муани ще замени Маркюс Тюрам.

54′
Снимка 672553

53′

Мбапе сам опита да си изработи положение в 53-ата, когато негово влизане от фланга завърши с изстрел, който подобно на другите му до този момент, пак не намери мрежата на „червените дяволи“.

48′

ЧУАМЕНИ! Отново Орелиен Чуамени беше футболистът, който беше най-близо до гола с екипа на Франция. Това се случи малко след подновяването на играта, когато негов далечен изстрел от средна дистанция принуди Кастелс да прави спасяване от най-висока класа.

46′
Снимка 672554

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ЧУАМЕНИ! Краят на първата част дойде с непримирими действия на Килиан Мбапе, който не допусна да загуби топката от Доку в близост до аутлинията. Така звездата успя да върне кълбото към дузпата, където на точното място се оказа Чуамени. Изстрелът на опорния халф обаче премина високо над вратата на белгийците.

41′
Снимка 672558

33′

ТЮРАМ! "Петлите" разгърнаха отлично свое нападение по фланга, което завърши с центриране към Тюрам. Като истински нападател, звездата на Франция насочи с глава, но единствено покрай дясната греда на Кастелс.

30′
Снимка 672544

27′

ЧЕРВЕН КАРТОН? Звездите на Белгия се разгневиха на главния съдия, искайки директен червен картон за съперника им Адриен Рабио в 27-ата минута. Тогава халфът влезе много остро в краката на Доку, който започна да се превива от болка на тревата. Ниберг набързо се консултира с колегите във ВАР-стаята, но не се стигна до по-сурово наказание от жълтия картон.

24′

ДЕ БРОЙНЕ! Белгия, макар и малко късметлийски, можеше да поведе в резултата с настъпването на 24-ата минута. Тогава Кевин Де Бройне центрира коварно топката от фаул. Кълбото не бе засечено от нито един футболист в наказателното поле, което принуди френския страж да прави екзотично и доста рисково спасяване с крак.

Снимка 672542

22′

Антоан Гризман получава жълт картон за нарушение срещу Доку.

14′

Орелиен Чуамени получава първия жълт картон в мача, след като репликира ненужно главния съдия Глен Ниберг от Швеция.

Снимка 672541

13′

Килиан Мбапе загатна за важната роля, която ще има в този двубой, след като се пребори за топка в наказателното поле от корнер. Капитанът на "петлите" отправи удар, който обаче премина над горната греда.

9′

Антоан Гризман опита да направи нещо по-различно като френска атака в 9-ата минута, когато хибридното му изпълнение между удар и пас, лесно беше уловено от Коен Кастелс.

Снимка 672546

5′

Публиката в Дюселдорф не остана очарована от началните минути на големия мач, след като двата тима решиха да не прибързват с офанзивните си действия. Първото по-интересно събитие дойде към петата такава, когато Майк Менян се наложи да излиза далеч от своето поле, за да изчисти в тъч извеждащо подаване за Опенда.

1′