Валенсия направи сериозна крачка към осминафиналите в Лига Европа, след като победи Селтик с 2:0 като гост. Денис Черишев откри резултата в 42-ата минута, а през втората част асистира на Рубен Собрино, който оформи крайния резултат.

Първите две опасности в мача бяха пред вратата на шотландците, но Даниел Вас ги пропусна.

В 42-ата минута Макгрегър загуби топката. Парехо подаде към Собрино, а той намери Черишев, който на празна врата откри резултата.

В началото на второто полувреме "прилепите" стигнаха до втори гол. Този път Черишев и Собрино си размениха ролите, като руснакът центрира за нападателя, който засече топката в мрежата.

Малко след това Бейн спаси опасен удар на Пичини. До края на мача Селтик можеше да върне поне един гол, но Уеа и Едуар не съумяха да се разпишат.