Аталанта и Селтик завършиха наравно 0:0 на "Гевис Стейдиъм" в мач от третия кръг на основната фаза на Шампионската лига. "Бергамаските" владееха инициативата в 70% от мача, но така и не успяха да стигнат до гол във вратата на Каспер Шмайхел.

След около четвърт час игра Марио Пашалич стреля опасно с глава и само гредата го лиши от гол. Осем минути по-късно отново хърватинът стреля, а Каспер Шмайхел запази вратата си без попадение.

Към края на първата част бергамаските отново засилиха натиска си. Положение се откри пред Матео Ретеги, който стреля в средата на вратата с глава.

На живо: Брест изравни срещу Байер Леверкузен

Пет минути след почивката се откри единственият и най-чист шанс за шотландците, нереализиран от Алекс Вайе. Ударът на левия бек бе спасен от Мрако Карнезеки.

В следващите минути Джан Пиеро Гасперини направи много смени в състава на "нерадзурите", включвайки в игра Лазар Самарджич, Шарле Де Кетеларе и Хуан Куадрадо. Белгиецът имаше възможност да открие, но стреля слабо и Шмайхел спаси.

Давиде Дзапакоста също пробва късмета си с удар от около 20 метра в 73-ата минута. Опитът на фланговия футболист мина до страничния стълб.

Десетина минути преди края Гасперини направи и още смени - Николо Дзаниоло и Матео Руджери влязоха в игра, но и те не допринесоха за така желаните три точки.

Аталанта е с 5 точки от три двубоя в новата основна фаза на Шампионска лига и продължава без загуба, докато Селтик има победа, равенство и загуба и е актив от 4 точки.

Аталанта - Дженоа 5:1 в мач от Серия "А"