Белгийският колос Андерлехт надви Лудогорец с 2:0 в среща от третия кръг от турнира Лига Европа, което означава, че активът на "орлите" в надпреварата е една точка. Плановете на отбора от Разград драстично се объркаха заради отстраняването от игра на Кайо Видал през първото полувреме.

Второто полувреме домакините дочакаха своя момент и успяха да преодолеят защитата на гостите, след като Самуел Едози разпечта вратата на гостите в 67-ата минута. Вторият гол реализира Андерс Дрейер дълбоко в добавеното време, с което прекърши амбииците на "орлите" за равенство в мача.

Снимка 688175

Източник: startphoto.bg

Противно на всеобщите очаквания, българският шампион стартира по-активно двубоя и бе близо да поведе с ранен гол в двубоя. Във 2-ата минута при центриране от ъглов удар, централният бранител Диниш Алмейда се озова напълно необезпокояван, но не успя от непосредствена близост да уцели вратата.

Постепенно домакините установиха натиск над "орлите" и в 9-ата минута чрез полузащитника Маджиед Ашимеру можеха да открият резултата. За негово съжаление изстрелът, отправен от границата на наказателното поле бе неточен. В следващата атака обаче домакините свариха неподготвена разградската отбрана, тъй като след центриране от десния фланг нападателят Луис Васкес засече топката с глава, предизвиквайки стража Хендрик Бонман да се намесва.

Снимка 688174

Сблъсъкът за състава на Игор Йовичевич се усложни значително в 27-ата минута, когато бразилското крило Кайо Видал си изкара глупав червен картон. Въпреки че халфът Тристан Дегрийф го фаулира, фланговият футболист удари с лакът опонента си, който се строполи на земята. Реферът Филип Глова първоначално показа жълт картон и на двата играчи, ала асистентите на ВАР посъветваха словашкия арбитър да прегледа съприкосновението и този път той не се поколеба да вдигне картон с червен цвят.

Е, макар с числен пасив да удържаха напора на гранда на Белгия, възпитаниците на Игор Йовичевич капитулираха в 67-ата минута. Яри Вершаерен се измъкна от опеката на защитниците на "орлите", за да стреля към вратата на Бонман, с чийто рефлекс парира удара му, а топката попадна в Самуел Едози и той от близка дистанция разпъна мрежата на разградчани.

Дълбоко в добавеното време пък Лудогорец можеше да се добере до равенството благодарение на Руан Круз, ала офанзивният играч е бил в положение на засада. В 94-ата минута интригата окончателно приключи. Нападателят Каспер Долберг изведе Андерс Дрейер на стрелкова позиция и с елегантно изпълнение той се разписа за 2:0.

Андерлехт - Лудогорец 2:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е тази вечер от 22:00 часа