Сампдория записа втора победа срещу литовския Каунас, надигравайки го с 2:1 като гост. По този начин тимът от Генуа се класира за групите на УЕФА с общ резултат 7:1, след като в първия мач спечели безапелационно с 5:0 на „Мараси”. Литовците поведоха в 17-ата минута чрез Зелмикас, а Самп обърна мача през второто полувреме след голове на Форнароли (51') и Бонацоли (78').

Немският Шалке влезе в групите на УЕФА след равенство 1:1 срещу кипърския АПОЕЛ в първия редовен кръг на турнира. Мачът бе изравнен, но гостите започнаха по активизирано и поведоха в резултата с гол на Пинто в 6-ата минута. Те имаха още няколко възможности за гол, но ги пропуснаха.

Попадението за домакините от Шалке реализира Кристиан Пандер в 56-ата минута. Двата тима имаха по няколко чисти положения, но техните нападатели ги пропуснаха и не успяха да се разпишат.

Рапид (Букурещ) завърши наравно 1:1 на собствен терен с германския Волфсбург, но загуби първия мач с 1:0 и не успя да се класира за следващата фаза на турнира. Головете бяха отбелязани от Мафтей (70') за Рапид и Графите в (16') за Волфсбург. Постижението за германците дойде след грешка на Мариус Константин, от която се възползва Графите, като изненада вратаря Андраде с удар от границата на наказателното поле.

Рапид успя да изравни чрез капитана Василе Мафтей, който успя да отбележи след като прекият свободен удар на Клаудио Питбул уцели гредата. В последните минути на срещата както играчите, така и ръководството на румънския клуб беше освиркано от феновете, които продължително скандираха: “Отивайте си”, “Оставка”, Вън, вън, вън от Гюлещи”.