Кризата в Тотнъм пролича и в евротурнирите. "Шпорите" загубиха от Удинезе като гост с 0:2 в мач от група "D" от груповата фаза за Купата на УЕФА. Ди Натале от дузпа и резервата Пепе вкараха головете за италианците. Джейми О'Хара остави лондончани с човек по-малко в 57-ата минута.

Италианците притиснаха гостите от самото начало на двубоя. Джинъс се опита да промени обстановката с центриране към Бент, но нападателят стреля слабо с глава и не създаде опасност пред вратата на Ханданович. Стражът на Тотнъм Гомес направи груба грешка като задържа нападателя на Удинезе Куаярела. Съдията Брих отсъди дузпа. Ди Натале изпълни 11-метровия удар и откри резултата за домакините в 24-ата минута. С гол преднина Удинезе се оттегли на почивката.

През второто полувреме Хуанде Рамос и компания опитаха да направят обрат, но не им потръгна особено. Трагедията дойде в 57-ата минута, когато О'Хара трябваше да напусне терена след втори жълт картон. Младокът направи груби нарушения срещу Санчес и си заслужи изгонването.

До края на мача за Удинезе с пропуск се отчете Ди Натале. Дарън Бент не успя да надхитри стража Ханданович и да върне Тотнъм в играта. В 86-ата минута поредната контраатака на Удинезе, което бе и най-силната им страна в мача, завърши с гол на Пепе за крайното 2:0.

Удинезе - Тотнъм 2:0
1:0 - Ди Натале (24-д), 2:0 - Пепе (86)

Удинезе: Ханданович, Мота, Кода, Домизи, Лукович (89 - Паскуале), Инлер, Д`Агостино (86 - Флоро Флорес), Исла, Санчес (79 - Пепе), Куаярела, Ди Натале