Лудогорец загуби гостуването си на италианския гранд Интер. Мачът бе втори между двата тима от 1/16-финалите на турнира Лига Европа и се игра без публика, под заплахата от все по-експанзивния коронавирус.

Срещата на митичния стадион "Джузепе Меаца" приключи с успех за домакините с 2:1.

Те го постигнаха, въпреки че губеха с 0:1 след попадение на Каули Оливейра. С голове на Бираги и Лукаку обаче "нерадзурите" записаха втора победа срещу разградчани и продължават напред в турнира.

Снимка 469146

Източник: UEFA.com

"Орлите" загубиха първата среща в Разград с 0:2 и шансовете им да продължат напред не бяха големи. Въпреки това отборът показа характер, стигна до отбелязване на попадение и държеше интригата в мача жива.

Лудогорец е единият от двата български тима, постигали победи над италианци. "Орлите" се наложиха над Лацио в Рим през 2014 година с 1:0. Същото е правил и Левски срещу същия съперник, но през 2009 година.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Интер - Лудогорец, на живо

Интер - Лудогорец 2:1, късметлийски гол на Лукаку, две греди за домакините

Обратът е факт

Първото полувреме започна много неприятно за българския шампион, като Лукаку получи извеждащо подаване и остана лице в лице с Пламен Илиев. Българският вратар спаси, което очевидно не се понрави на тарана на "нерадзурите".

В 11-ата минута Вандерсон опита интересно изпълнение, като получи пас от Сисиньо и се хвърли за плонж, в опит да засече кълбото с глава. Това не затрудни Падели, който хвана топката в ръцете си.

В 22-ата минута Алексис Санчес получи подаване по крилото и изглеждаше, че ще центрира. Вместо това изстреля топката по диагонал към целта, но Илиев за пореден път се намеси вещо.

Само 4 минути след това нов пас на Сисиньо намери Каули в пеналта, като Оливейра изстреля истински снаряд по посока вратата на съперника, кълбото се отби в напречната греда и влетя в мрежата за 1:0 в полза на разградчани.

Снимка 469136

Преднината на италианците в общия резултат беше редуцирана, а гостите получиха надежда за знаменит обрат.

Малко по-късно Моузес падна в наказателното поле на българския шампион. Свлече се на тревата след съприкосновение с Дяков. Ситуацията бе разгледана посредством системата за видеоповторение. Дузпа нямаше.

Само минута по-късно Бираги получи добро подаване, прицели се и стреля точно, изравнявайки бързо резултата.

Снимка 469142

При десетия корнер в мача центрирането търсеше Лукаку, който отскочи добре, но пред него се хвърли Илиев, който боксира решително встрани и спаси тима си.

В даденото 4-минутно продължение на първата част обаче Лукаку направи обрата пълен. Това се случи с огромна доза късмет, като Санчес центрира прострелно, Лукаку засече с глава, Илиев спаси, но топката се върна на главата на нападателя, а след това попадна и във вратата за 2:1.

Снимка 469145

Вторите 45 минути започнаха с бомбен изстрел на Санчес от много далечна дистанция, след който топката едва не счупи напречната греда, отби се в земята и се върна в наказателното поле.

Диагонален изстрел на Лукаку също се озова в рамката на вратата на Илиев, но не доведе до нова промяна в резултата.

Снимка 469137

Натискът на домакините продължи, въпреки че някои от титулярите бяха заменени, с мисъл за предстоящото дерби с Ювентус в Серия "А".

След малко повече от час игра Кешеру не намери добре топката при създадена опасност пред вратата на Падели и бе заменен от Шверчок.

Снимка 469143

Минути след появата си на терена и Якуб можеше да се разпише, но силният му удар бе уловен от стража на съперника.

Нова промяна в резултата нямаше и така Интер продължава в следващия етап от надпреварата.

Лудогорец отпада с гордо вдигната глава, като показа характер на негостоприемна арена като "Джузепе Меаца" и демонстрира оправдано самочувствие.