Ботев (Пловдив) - ЦСКА 2:0 в полуфинал-реванш от турнира за Купата на България

Ботев (Пловдив) на финал за Купата на България след втора победа срещу ЦСКА!

Вдъхновените "канари" удариха "армейците" с голове в началото и края на мача

Кареасо влезе в разпра със съдията и получава жълт картон.

83′

Мертенс получава жълт картон заради свалената си фланелка.

82′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 2:0! ДИЛАН МЕРТЕНС! "Жълто-черната" част на Пловдив ликуваше заслужено, след като любимците им "затвориха" тази полуфинална серия с решителен втори гол. В големия герой се превърна появилият се минути по рано на терена Дилан Мертенс. Белгиецът стартира атака от центъра, след което разви действията по фланга за Ехидже Укаки. Нигериецът му върна жеста секунди по-късно, намирайки оптималната пролука в разредената отбрана на ЦСКА. Така бившият халф на Царско село имаше цялото време на света, за да насочи неспасяемо в мрежата на Бусато. Това отприщи такава радост в сектора с ултраси на Ботев, че голяма част от тях нахлуха на терена, ликувайки с любимците им.

80′

Санянг бива заменен от Брадли де Ноойер. Последна смяна за ЦСКА.

Снимка 663425

77′

Георги Чорбаджийски влиза в игра за сметка на Фаетон.

75′

Дилан Мертенс влиза свеж на терена, за да замени ветерана Попов.

74′

Самуел Акере влиза в игра, а мястото си отстъпва Мартин Секулич.

73′

УКАКИ!  В 73-тата минута Ботев пропусна златен шанс да сложи точка на спора. „Канарчетата“ се пребориха за топката във въздуха. Уме Емануел овладя и се втурна в предни позиции. Той комбинира с Ехидже Укаки, който се озова сам срещу Бусато. Стражът на ЦСКА обаче много умело скъси ъгъла и спаси с тяло.

Снимка 663430

68′

СПОРНО ПОЛОЖЕНИЕ! Още една дискусионна ситуация беляза срещата в 68-ата минута. Тогава дълго подаване към Асприля принуди Ханкич да напуска пределите на наказателното си поле. Босненецът, който има и австрийски паспорт, реши да стопира мераците на вражеския нападател, чистейки кълбото чрез летящ плонж с глава. Той донякъде сполучи, но се превърна и като копие в тялото на Асприля. Това разрази спорове между засегнатите страни дали трябва да има червен картон за вратаря на домакините, или не. В крайна сметка Чинков остави играта да продължи без някой изгонен. Случилото се напомни много на това, което наскоро се случи в Лига 1, когато след брутално влизане в тялото на Александре Лаказет, стражът на Брест - Бизот, беше декориран само официално.

68′

Антоан Конте получава жълт картон заради спор със съдията.

68′

Джонатан Линдсет получава жълт картон.

63′

Мохамед Брахими приключва участието си в този мач, а вместо него ще видим Ехидже Укаки.

Снимка 663428

59′

Християн Петров влиза в игра за ЦСКА, напуска Юрген Матей.

59′

Амос Юга ще бъде заменен от Слави Шопов.

Снимка 663397

59′

Тобиас Хайнц напуска терена, а на негово място ще видим Данило Асприля.

58′

ПЕРЕРА! Ботев можеше да направи огромна крачка към финала в 58-ата минута, когато при центриране от корнер, първо Перера, а после неволно и Вион, направиха така, че кълбото опасно да поеме към мрежата на "червените". За радост на цесекарите, всичко завърши само с удар в напречната греда.

Снимка 663407

55′

Жълт картон за Мохамед Брахими, който блъсна Марселино Кареасо, а той пък неволно събори Бусато.

50′

БАЛОЯНИС! Някак странно, бранителите на Ботев - Антоан Конте и Константинос Балоянис се оказаха в епицентъра на една отлична пловдивска атака в 50-ата, двамата размениха пасове на границата на наказателното поле, което позволи на гръцкия флангови бранител да шутира, ала дойде време и за стабилна изява от Густаво Бусато.

Снимка 663406

47′

ЛИНДСЕТ! Второто полувреме на мача продължи високия офанзивен интензитет, който притежаваше и първата част. В 47-ата минута ЦСКА беше много близо до изравняването, когато центриране на Хайнц от статично положение, намери включващия се на втора греда Джонатан Линдсет. Норвежецът стреля по диагонал, но и този път Ханкич се оказа непробиваем.

46′

Джеймс Етоо получава традиционния за него жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 663410

45′

ПОЧИВКА!

44′

ДУЗПА ЗА ЦСКА? Футболистите на ЦСКА имаха пълното право да поискат дузпа в своя полза малко преди сигнала за почивка. В 44-ата минута Матиас Фаетон пробва пас по земя от фланга към наказателното поле на Ботев, в този миг хвърлилият се на шпагат Ивелин Попов спря движението на топката заради пусналата се вече по тревата негова дясна ръка. Това веднага активира "червените" желания за наказателен удар, но дори и след намеса на ВАР, положително решение за тях така и не последва. Странно...

42′

ПАК ХАЙНЦ И ПАК ГРЕДА! Норвежкият магьосник в лагера на ЦСКА - Тобиас Хайнц, продължаваше да търси всякакви варианти, за да върне своя тим в играта. В 42-ата техничарят стреля от нестандартна позиция, като "падащият лист" придоби малко странна траектория, измъчвайки максимално стража на "канарчетата". За негово щастие, той първо докосна кълбото, колкото да го запрати в напречната греда.

Снимка 663411

39′

ГРЕДА! Възроденият ЦСКА продължи мощно да атакува "канарите" на Керкез. В 39-ата минута Тобиас Хайнц беше достатъчно настоятелен, за да се измъкне от Ивелин Попов. Вече губейки сериозно своя баланс, скандинавецът, лишен и от добър ъгъл за стрелба, реши да стреля, ала точно в десния страничен стълб до Ханкич.

35′

ХАЙНЦ! ЦСКА достигна до най-чистата си ситуация от началото на мача, когато настъпи 35-ата минута. Отбраната на Ботев бе дезорганизирана заради по-бавното преливане от нападение към защита. Матиас Фаетон използва умно скоростната си техника и завърши своя рейд с подаване за Хайнц. Норвежецът не чакаше втора покана и стреля веднага, но само да види как Ханкич избива в корнер. При него Матиас Фаетон получи кълбото зад дъгата на "жълто-черното" поле, но и техничният му шут също бе отразен от вдъхновения вратар на домакините.

Снимка 663412

34′

ЗАПАЛКА ПО ВИОН! Тибо Вион изпълняваше корнер в 34-ата минута, когато бе уцелен с оранжева запалка, той показа устройството на главния съдия, което със сигурност ще донесе сериозна глоба за "канарите".

33′

ПРЕТЕНЦИИ! Гостите от ЦСКА имаха претенции за дузпа в 33-ата минута, когато след спор за топката между Етоо и Линдсет, норвежецът падна на тревата. Волен Чинков не уважи "червените" брожения, давайки ясен знак, че за него камерунецът е играл първи с коженото кълбо, при това и според буквата на футболните правила.

31′

Ивелин Попов също получава официално предупреждение заради реплики по адрес на рефера.

Снимка 663413

30′

Сайней Санянг получава жълт картон.

30′

Николай Минков е официално предупреден.

29′

НАПРЕЖЕНИЕ! Страстите на "Колежа" се разпалиха допълнително със скандал на тъчлинията между Николай Минков и Сайней Санянг. Гамбиецът искаше бързо да получи топката от своя противник, заради което възникна и кратка разпра, допълнила се и с меле между играчи от двата състава. Волен Чинков се намеси авторитетно и наказа провинилите се с картони.

Снимка 663414

28′

Амос Юга получава жълт картон заради извършено тактическо нарушение.

22′

Мохамед Брахими пропиля изгодна възможност за домакините в 22-ата минута. Тогава №7 навлезе остро в полето на ЦСКА, но сякаш взе грешното решение и вместо да подаде вдясно, той реши да шутира, което в крайна сметка го окичи с провала.

19′
Снимка 663400

15′

ЦСКА опита да се възползва от добрата си успеваемост при статични ситуации с изпълнение на корнер в 15-ата минута. При него обаче Хидайет Ханкич излезе решително и улови. Веднага събитията се прехвърлиха от другата страна на терена, където само ключова намеса на Кордоба предотврати сериозни главоболия с дебнещия да тръгне сам срещу Бусато Мартин Секулич.

8′
Снимка 663385

7′

Макар и да бе вдигнат флаг за засада, Ботев притесни сериозно защитата на ЦСКА почти веднага след отбелязаното попадение. Ивелин Попов, оказал се в нередовна позиция, свали с глава за Секулич, но хърватинът закъсня със стотни от секундата, за да засече паса му с глава.

4′

ГОООЛ ЗА БОТЕЕВ! 1:0! ИВЕЛИН ПОПОВ! Едва ли домакините от Ботев си представяха, че толкова рано в реванша ще се доберат до откриващото попадение. Това се случи в четвъртата минута, когато селекцията на Душан Керкез реализира още с първата си качествена атака. Всичко започна някъде в центъра, където Мохамед Брахими се измъкна с пас от "сандвича" на Юга и Матей. Подаването към Секулич бързо беше продължено за Ивелин Попов, който вече имаше известна преднина спрямо тромавия Кордоба и сам срещу Бусато го матира с качествен диагонален изстрел.

3′
2′

Първите минути определено бяха необходими за адаптация на двата тима, които излизаха пред близо 20 000 души на бижуто стадион "Христо Ботев". "Колежа" вреше и кипеше, а противниковите агитки създаваха такава атмосфера, която просто задължаваше да станем свидетели на едно истинско футболно зрелище. То започна с изпълнение на пряк свободен удар от Тибо Вион, който прехвърли стената, но не намери очертанията на пловдивската врата.

1′