Изненада поднесе италианският Рома, който отстрани предварително считания за фаворит тим на Олимпик (Лион). Първия сблъсък в италианската столица бе завършила при равен резултат (0:0) и по-голямата част от специалистите отдаваха своите предпочитания за тима на Жерар Улие.

"Римските вълци" обаче спечелиха реванша с 2:0 на „Стад дьо Жерлан” и продължават напред в турнира.

Капитанът Франческо Тоти откри резултата в 22-а минута с глава след центриране на Макс Тонето, а бразилецът Мансини матира за втори път Грегори Купе минута преди почивката. Лион не бе губил на своя стадион в последните си 18 срещи в Шампионската лига.

Сидни Гову пропусна най-доброто положение за Лион, след като стреля неточно с глава. Френският шампион имаше превъзходство през втората част, което обаче не успя да материализира и нов гол така и не падна.