Ювентус победи Борусия (Дортмунд) в първи мач от 1/8 финалите на Шампионската лига. „Старата госпожа" се наложи с 2:1 у дома и по този начин оставиха интрига за реванша в Германия.Като цяло домакините владееха инициативата, но възпитаниците на Юрген Клоп се опълчиха.

Италианският шампион откри резултата в 13-а минута чрез Карлос Тевес. Вайденфелер изби шут по диагонала, но право в краката на аржентинеца. Шмелцер закъсня с намесата си и Тевес без проблеми опъна мрежата на празна врата за 1:0. Аржентинецът отпразнува попадението си като изведе бебешки биберон и си го сложи в устатата, по подобие на изявите си преди години в Манчестър Юнайтед.

Пет минути по-късно  Джорджо Киелини се подхлъзна и направи подарък на Марко Ройс, който изравни.

Към края на първата част Юве изглеждаше леко объркан, но въпреки това си върна аванса в резултата. Мората засече центрирането на Погба, а защитата на Борусия отново не беше добре организирана.

През второто полувреме германците натиснаха, но атаките на "старата госпожа" бяха по-опасни. Пет минути преди края Перейра пропусна най-чистото положение след като направи отличен самостоятелен пробив из защитата в „жълто-черно", нахлу в пеналта, излезе по диагонала сам срещу Вайденфелер, но с левачката би покрай вратата в аут.