Борусия Дортмунд загуби у дома от Хофенхайм с 2:0 в среща от 23-ия кръг на германската Бундеслига.

Играчите на Дортмунд разочароваха своите привърженици на стадион "Сигнал Идуна Парк" и направиха грешна стъпка в битката за класиране в Шампионска лига.

Вратарят на Борусия (Дортмунд) аут за няколко седмици

Има проблеми с адукторите

Двубоят премина през редица обрати, но в крайна сметка гостите от Хофенхайм триумфира с два бързи гола на Максимилиан Байер в средата на второто полувреме.

Хофе поведе чрез Бебу още във 2-а минута, но Дортмунд обърна с попадения на Дониел Мален и Нико Шлотербек през първото полувреме.

След почивката героят бе Максимилиан Байер, който отбеляза дубъл в рамките на четири минути (от 61-а до 64-а), с което донесе три точки на тима си.

Хофенхайм се изкачи на седмо място в класирането с 30 точки. Борусия Дортмунд остава четвърти с 41 точки с точка преднина пред петия Лайпциг, който вчера загуби от Байерн Мюнхен с 1:2.