Байерн (Мюнхен) приема Барселона за двубоя-реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига. След разгромната загуба на испанска земя тимът на Юрген Клинсман ще има нужда от чудо и късмет в големи дози, за да продължи напред. Досега в историята на европейските клубни турнири нито един отбор не е успявал да се класира, след като е загубил с 4 гола разлика в първия мач. Малцина са тези, които вярват в успеха на баварците и основната причина е невероятната класа, която демонстрират Лионел Меси и компания.

Въпреки минималните шансове Юрген Клинсман със сигурност ще мотивира тима си за достойно отпадане. Наставникът на Байерн е жестоко критикуван в последно време. Отборът е на 3-о място в Бундеслига и до края на сезона всеки мач ще бъде следен по лупа от фенове и ръководство.

Добрата новина за Клинси е завръщането на Лусио. Бразилският бранител пропусна първия мач, но сега ще заеме мястото си за да спира нападаталите на Барселона.

"Какво мога да кажа, освен, че трябва да внимаваме срещу Барса, защото те по нищо не приличат на съперниците ни в Германия. Те не са Айнтрахт и други такива тимчета, които постоянно надиграваме в първенството”, заяви капитанът на Байерн Марк Ван Бомел.

През 2007 година двата отбора играха на "Алианц Арена", като тогава с фантастично воле на Лионел Меси "каталунците" спечелиха с 1:0.

Аржентинецът днес най-вероятно ще получи заслужена почивка, но и без него Барселона едва ли ще срещне проблем по пътя към полуфинала.

Двубоят ще бъде под №50 за Хосеп Гуардиола. Той има 37 победи, 7 равенства и 5 загуба. Тимът му е реализирал общо 132 попадения, като основна заслуга за това има триото Меси - Анри - Ето`о. Гуардиола няма да бъде на пейката, защото бе изгонен в първия мач. Но дори и този факт едва ли ще помогне на Байерн.