Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:

85′
85′
83′

ПРОПУСК!

Каталунците бяха много близо до пети гол в пазената от Мануел Нойер врата. Ламин Ямал с меко центриране изведе Левандовски, но полският нападател вместо да изпрати топката в мрежата, направи нетипичен за играч от неговата класа пропуск и се размина с топката, която излезе в аут.

75′

Авторът на три гола в днешния двубой Рафиня напусна терена под бурните аплодисменти на публиката на домакините, а негово място се появи Дани Олмо.

61′

Една промяна и при домакините. Френки де Йонг замени Фермин Лопес.

60′

Венсан Компани извърши четири смени една след друга в състава на Байерн, като на терена се появиха Сане, Мусиала, Коман и Горецка, на местата на Олисе, Мюлер, Гнабри и Палиня.

60′
60′
60′
56′

ГОЛ ЗА БАРСЕЛОНА! РАФИНЯ ОФОРМИ СВОЯ ХЕТТРИК!

Каталунците реализираха четвърто паадение във вратата на Нойер, след като Ламин Ямал намери Рафиня, който овладя на гърди и пред погледите на Ким-мин Дже и Упамекано с удар по диагонала изпрати топката в мрежата.

Снимка 687984

45′

Начало на второто полувреме!

45+2′

Край на първата част!

45′

НОВО ПОПАДЕНИЕ ЗА БАРСЕЛОНА! РАФИНЯ!

В края на първата част каталунците стигнаха и до трето попадение във пазаната от Мануел Нойер врата. Рафиня получи великолепно подаване от Марк Касадо, овладя си топката, справи се с Герейро и Упамекано и с елегантен удар отново напарви Нойер безпомощен.

Снимка 687982

45′

Две минути добавено време.

36′

ГОЛ ЗА БАРСЕЛОНА! РОБЕРТ ЛЕВАНДОВСКИ ОТНОВО ИЗВЕДЕ ДОМАКИНИТЕ НАПРЕД!

Домакините отново стигнаха до аванс в резултата, след като Ким Мин-Джае сбърка, Фермин Лопес опита технично изпълнение, но не успя да прехвърли Нойер. Бившият играч на Байерн Роберт Левандовски, обаче се оказа най-съобразителен и реализира втори гол за "блаугранас".

Снимка 687979

27′

Мануел Нойер сгреши, топката се удари в Ламин Ямал, но вратарят на баварците имаше късмет, кълбото не се насочи към вратата му.

27′

Йошуа Кимих получи първия жълт картон в мача заради нарушение срещу футболист на съперника.

26′

Малко след средата на първата част Левандовски отправи опасен удар по земя, но топката премина покрай вратата.

18′

ГОЛ ЗА БАЙЕРН! ХАРИ КЕЙН!

Снимка 687975

Гостите все пак стигнаха до равенството, малко преди да изминат двадесет минути игра. Серж Гнабри елиминира майсторски Жул Кунде и намери  Хари Кейн в наказателното поле, който с елегантен удар изпрати топката в мрежата.

10′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА БАЙЕРН!

Баварците отговориха подобаващо на предизвикателството и стигнаха до гол, малко след като се озоваха в ролята на догонващи. Томас Мюлер центрира великолепно отдясно и Хари Кейн изпрати неспасяемо топката във вратата на Пеня, но след прегледа с ВАР попадението не бе зачетено заради минимална засада.

2′

ГОЛ ЗА БАРСЕЛОНА! РАФИНЯ!

Двубоят започна по прекрасен начин за домакините, след като баварците сгрешиха в средата на терена и Фермин Лопес изведе Рафиня сам срещу Мануел Нойер, бразилецът преодоля стража и изпрати топката в опразнената врата.

Снимка 687972

1′
Снимка 687973

Срещата на стадион "Луис Компанис" в каталунската столица започна!

36. Сержи Домингес 49. Адам Азну

Най-интригуващият сблъсък от втория ден на мачовете в Шампионската лига безспорно противопоставя Барселона и Байерн (Мюнхен). Колосите на испанския и германския футбол съответно си дават среща на Олимпийския стадион в Барселона.

Ханзи Флик: Нека не говоим за онова 2:8

"Всичко е минало"

Каталунците, водени от Ханзи Флик, загряха по най-добрия възможен начин за двубоя с баварците, след като разбиха Севиля с 5:1 у дома в Ла Лига. "Блаугранас" са лидери в испанския шампионат, с три точки пред втория Реал Мадрид. Любопитно е, че седмицата е изключително тежка за Барса - отборът трябва да гостува на "кралете" през уикенда за първенство. В първите си два мача в ШЛ досега Барселона отстъпи на Монако с 1:2 в Княжеството, но след това компенсира с убедително 5:0 над швейцарския Йънг Бойс.

Байерн на Венсан Компани също влиза със самочувствие в срещата. Мюнхенци отвяха Щутгарт с 4:0 на "Алианц Арена" след хеттрик на Хари Кейн. Така тимът спря серия от три поредни двубоя без успех във всички турнири - две равенства в Бундеслигата и загуба от Астън Вила в "турнира на богатите". В първия си мач от Шампионската лига Байерн беше безпощаден срещу хърватския гранд Динамо Загреб, печелейки с рекордното 9:2. В края на седмицата баварците гостуват на Бохум във вътрешния шампионат.

Александър Павлович е със съмнения за счупена ключица

Лоши новини за Байерн (Мюнхен)

Sъперничеството между колосите е емблематично, а кошмарите на каталунците са свързани най-вече с онова 2:8 през 2020 година, което ще се помни още дълго. Едва ли има друг отбор в света, от когото "блаугранас" да изпитват такъв игрови комплекс.

В последните си шест мача, "лос кулес" инкасираха шест загуби, а головата разлика е умопомрачителните 4:22. При все, че последните голове, влезли в мрежата на немците са от онова вече споменато 2:8 преди четири години....

Главен съдия на сблъсъка от Шампионската лига е словенецът Славко Винчич.

Кейн блесна с още един рекорд след вчерашния мач на Байерн (Мюнхен)

Тимът на Кейн разби Щутгарт с 4:0