Барселона разгроми с 5:0 шампиона на Швейцария Йънг Бойс във втория мач и за двата тима в основната фаза на Шампионската лига. Два гола за победителите реализира Роберт Левандовски (8', 51'), а останалите попадения бяха дело на Рафиня (34'), Иниго Мартинес (37'), и автогол на Мохамед Али Камара (81'). С двете попадения, които отбеляза днес полякът се превърна в едва вторият футболист след Кристиано Роналдо, който е вкарал над 50 гола в Шампионската лига след като е навършил 30 години. Освен победата,  имаше и друга добра новина за Барселона, защото след над пет месеца отсъствие Френки де Йонг отново се появи в игра. Той се появи на терена през втората част. На трибуните присъства и сигурното ново попълнение на Барса Войчех Шчесни.

Барселона бързо поведе в резултата. В 8-ата минута Ламин Ямал подаде към Рафиня, който след това с перфектен пас изведе Роберт Левандовски на празна врата, а полякът не сбърка, пращайки топката във вратата на Марвин Келер.

Йънг Бойс направи много сериозен пропуск в 30-ата минута. След центриране в наказателното поле на Барселона топката стигна до Ебрима Коли, който бе на отлична позиция в наказателното поле на каталунците и стреля, но неточно в аут.

Барселона поведе с 2:0 в 34-ата минута. Рафиня и Ламин Ямал изпълниха късо корнер. След това бразилецът подаде на Жул Кунде, който продължи за Педри, а той стреля, но футболист на Йънг Бойс блокира удара му. След това се стигна до двоен рикошет в играчи на Йънг Бойс и топката се озова в Рафиня, който отблизо не пропусна да вкара.

Каталунците вкараха трети гол в 37-ата минута. Педри центрира от фал в наказателното поле на Йънг Бойс, където Иниго Мартинес надскочи Жауен Хаджам и вкара топката във вратата на Марвин Келер.

Марвин Келер се намеси много добре в 39-ата минута, когато Феран Торес бе изведен сам срещу него и отблизо се опита да го преодолее, но вратарят на Йънг Бойс спаси.

Две минути по-късно Ламин Ямал отправи удар от дистанция, но Марвин Келер бе на мястото си и спаси.

Педри с много добър пас изведе Ламин Ямал зад отбраната на Йънг Бойс и сам срещу Келер, но младокът си поведе малко по-дълго топката и Марвин Келер излезе и се намеси, предотвратявайки сигурен гол във вратата си.

Барселона направи резултата 4:0 в 51-ата минута. Рафиня центрира от корнер в наказателното поле на Йънг Бойс, където Иниго Мартинес на втора греда отклони топката за Роберт Левандовски, който отблизо не пропусна да вкара своя втори гол в двубоя.

Йънг Бойс бе много близо до това да вкара гол във вратата на Барселона в 67-ата минута. Монтейро направи добър пробив, който завърши с удар в напречната греда. Топката след това попадна в Жауен Хаджам, който веднага шутира, но Марк Касадо изчисти топката пред голлинията.

Френки де Йонг се завърна в игра след 163 дни извън терените. Той се появи в 75-ата минута, когато смени Ламин Ямал.

Резултатът стана 5:0 в 81-ата минута. Алехандро Балде центрира в наказателното поле на Йънг Бойс, където Мохамед Али Камара действа разконцентрирано и си отбеляза нелеп автогол, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Андрес Куенка направи своя дебют за Барселона, след като влезе в игра в 84-ата минута на мястото на Иниго Мартинес, който получи контузия.

Жоел Монтейро получи пас зад гърба на отбраната на Барселона в 90-ата минута, след което вкара топката във вратата на Иняки Пеня, но попадението не бе зачетено след намесата на ВАР заради засада.

Рафиня имаше възможност да вкара шести гол във втората минута на добавеното време на мача. Бразилецът проби в наказателното поле на Йънг Бойс, след което стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Марвин Келер.

Няколко секунди по-късно Силвер Ганвула се пребори с Куенка и излезе сам срещу Иняки Пеня, но вратарят на Барселона успя да спаси удара му.

За Барселона предсои домакинство на Байерн (Мюнхен) в следващия кръг, на 23 октомври, а Йънг Бойс посреща Интер.

Трансферът е все по-близо: Шчесни лети днес за Барселона