Френският Брест продължава със силното си представяне в Шампионска лига. Съставът воден от Ерик Роа завърши наравно 1:1 срещу шампиона на Германия Байер (Леверкузен) в мач от третия кръг на турнира, който се игра на "Стад дю Рудуру" в Гинган.

"Аспирините" поведоха в резултата в 24-ата минута. Йонас Хофман с чудесен пас изведе Флориан Вирц сам срещу Марко Бизот. Вирц с удар от дъгата на наказателното поле не остави никакви шансове на Бизот, пращайки топката във вратата му.

Флориан Вирц направи слалом между няколко футболисти на Брест в 29-ата минута, след което стреля, но слабо и в ръцете на Бизот.

Ромен Дел Кастило стреля от фал в 38-ата минута, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Матей Коварж.

Брест успя да изравни резултата в 39-ата минута. Мади Камара намери Пиер Лес-Мелу на границата на наказателното поле на Байер Леверкузен, а той стреля от въздуха и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Матей Коварж.

Флориан Вирц направи добър пробив в 65-ата минута и центрира остро в наказателното поле на Брест, където Шардоне се намеси решаващо и изби топката в корнер.

Три минути по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Брест, Йонатан Та стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Марко Бизот.

Мади Камара отправи много опасен удар в 75-ата минута от границата на наказателното поле на Байер Леверкузен, но Коварж внимаваше и успя да избие топката в корнер.

Амин Адли получи контузия в 79-ата минута след много грубо влизане в неговите крака и бе сменен принудително от Мартен Терие в 81-ата минута.

Брест дори можеше да стигне до победата, след като в 86-ата минута Мама Балде получи много добър пас, навлезе в наказателното поле на Байер Леверкузен и стреля от малък ъгъл, но в аут.

В петата минута на добавеното време на мача пред Флориан Вирц се откри не лоша възможност в наказателното поле на Брест, но след удара му топката прелетя над напречната греда в аут.

Веднага след това играчите на Байер (Леверкузен) последен шанс да стигнат до победата, но удар на Алехандро Грималдо бе блокиран.