Отборът на Спартак (Варна) постигна трета победа в последните си четири мача в шампионата. "Соколите" надиграха с 1:0 у дома Локомотив (Пловдив) в дебюта на Николай Киров начело на отбора. Единственото попадение в мача бе дело на Бернардо Коуто в 88-ата минута- След попадение португалецът получи втори жълт и сътоветно червен каротн, заящото в радостта си съблече фланелката. "Смърфовете" също завършиха срещата с 10 души, тъй като влезлият като смяна Мартин Паскалев  на два пъти получи официално предупреждение в началото на втората част.

Мачът във Варна започна с натиск на домакините, които още в третата минута имаха претенции за дузпа, но съдията прецени, че Калоян Костов не е фаулирал Ахмед Ахмедов.

Постепенно гостите взеха инициативата в срещата и започнаха да упражняват натиск към вратата на Мартин Величков.

В 23-ата минута Кристиан Илич проби добре в половината на Локо Пд, като той прати топката към Ахмед Ахмедов, който стреля, но след рикошет топката излезе в корнер вляво от вратата на Мартин Луков.

При него топката бе пратена на далечната греда, откъдето Александър Цветков с глава я прати към вратарското поле и там Ахмед Ахмедов се пласира най-добре, за да може отблизо да прати топката с глава в мрежата! Ситуация обаче, бе преразгледана с ВАР и бе отсъдено нарушение заради игра с ръка на Ахмедов при головия му изстрел!

В 38-ата минута вратарят на Спартак Варна се намеси чудесно, спасявайки удар на Марсилио от пряк свободен удар. До края на първата част играта бе доста накъсана и заради това добавеното време бе 4 минути. В тях гол не падна и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с мълниеносна атака на домакините, при която Антонио Вутов изведе Ахмедов на стрелкова позиция вдясно от вратата на Локомотив, но Мартин Луков спаси, а и бе отсъдена засада.

Пет минути след това голмайсторът на "соколите" отново получи възможност за изстрел, но прати топката над вратата.

В 58-ата минута влезлият като резерва на полувремето Мартин Паскалев фаулира грубо Ахмедов в гръб в средата на терена. Съдията Любослав Любомиров показа жълт картон на Паскалев, за когото това бе второ официално предупреждение, след като получи такова и в 52-ата минута. По този начин Паскалев бе изгонен и Локо Пд остана с 10 души на терена!

След като на терена имаше неравенство при изпълнителите, Спартак Варна се хвърли в атака, обграждайки вратата на гостите.

В 76-ата минута Ивей Ромееш проби в наказателното поле и стреля, но неточно. Секунди по-късно Вутов изведе Франк Риволие зад защитата, но ударът му бе слаб и неточен.

Нападателят направи нов сериозен пропуск в 82-ата минута, когато получи остро подаване фронтално срещу вратата от дясното крило, но не уцели вратата.

Пет минути по-късно отбраната на Локомотив рухна! Ромееш центрира ниско отдясно, като Ахмедов засече. Луков спаси удара, но топката се насочи към Бернардо Коуто и той с добре насочен удар я прати в дясната част на вратата за 1:0!

Снимка 687948

Източник: startphoto.bg

След дебютния си гол за Спартак Варна седмицата на домакините с свали фланелката и получи жълт картон. Той обаче, бе втори за Бернардо и така той напусна терена по нелеп начин.

До края на срещата "смърфовете" опитаха стихиен натиск към вратата на Спартак Варна, но той не доведе до нищо и така "соколите" започнаха с победа под ръководството на Николай Киров.

След тази победа съставът воден от Николай Киров вече има 24 точки и излезе на четвъртото място, докато Локомотив (Пловдив) остава десети с 13.

Спартак (Варна) - Локомотив (Пловдив) 1:0  (Развой на срещата по минути)

Спартак (Варна) - Локомотив (Пловдив) 1:0 (Развой на срещата по минути)