Турнир: Шампионска лига Стадион: "Емиратс", гр. Лондон (Англия) Зрители:
90+7′

Край на мача!

90+4′

Претенции на домакините за дузпа, но главния съдия прецени, че Мануел Нойер не е нарушил правилата при действията си срещу Букайо Сака.

90′

Греда! Кингсли Коман!

90′

Пет минути добавено време.

89′

Влезлият преди малко в игра Томас Партей също получи жълт картон.

86′

Кай Хаверц е сменен от Томас Партей.

76′

ГОЛ ЗА АРСЕНАЛ! ЛЕАНДРО ТРОСАР!

Артилеристите стигнаха до изравнителен гол, в който главни действащи лице бяха влезлите след почивката в игра Габриел Жезус и Леандро Тросар. Бразилецът демонстрира великолепната си техниката, като увлече няколко защитници на Байерн и комбинира с към връхлитащия белгиеца, който с премерен удар не остави шансове на Мануел Нойер.

Снимка 660508

70′

Принудителна смяна в състава на Байерн. Авторът на първия гол Серж Гнабри отстъпи мястото си на Рафаел Герейро.

67′

Двойна смяна в състава на домакините. Жоржиньо и Габриел Мартинели отстъпиха местата си на Габриел Жесус и Леандро Тросар.

67′
66′

Лирой Сане е заменен от Кингсли Коман.

57′

Леон Гоецка стреля от дистанция, но ударът му премина встрани от пазаената от Дейвид Рая врата.

55′

Хари Кейн получи официално предупреждение заради удар с лакът срещу Габриел.

46′

Олександър Зинченко влезе в игра на мястото на Якуб Кивиор.

45′

Второто полувреме започна!

45+2′

Край на първата част!

32′

ГОЛ ЗА БАЙЕРН! Хари Кейн реализира 11-метровия наказателен удар и изведе гостите напред в резултата.

Снимка 660502

31′

Дузпа за Байерн! Уилиям Салиба фаулира Лирой Сане в наказателното поле на домакините!

19′

ГОЛ ЗА БАЙЕРН! СЕРЖ ГНАБРИ! Гостите стигнаха до изравняване на резултата при първата си по-добра ситуация в срещата. Лондончани допуснаха грешка в средата на терена, Лерой Сане овладя и намери Леон Горецка, който изведе Серж Гнабри, а за последния не бе проблем да изпрати топката във вратата на англичаните!

Снимка 660499

16′

Кай Хаверц изведе великолепно Бен Уайт, който, обаче, не успя да преодолее Мануел Нойер.

12′

ГОЛ ЗА АРСЕНАЛ!

Букайо Сака получи топката в наказателното поле, преодоля Алфонсо Дейвис и с прецизен удар с левия  левия крак изведе "артилеристите" напред в резултата.

Снимка 660498

9′

Жълт картон за Алфонсо Дейвис за нарушение срещу Букайо Сака.

1′

35. Олександър Зинченко 45. Александър Павлович

Съставите на Арсенал и Байерн (Мюнхен) се изправят един срещу друг в първи четвъртфинал от Шампионската лига за сезон 2023/24/.

Арсенал не бе достигал четвъртфиналите в най-престижния европейския клубен турнир от 14 години насам, но под ръководството на Микел Артета прави страхотен сезон и води в класирането на Висшата лига. "Артилеристите" минаха през рулетката на дузпите, а да отстранят Порто в осминафиналите, но изглеждат в топ форма и влизат като фаворити в сблъсъка с Байерн, въпреки че последният елиминационен сблъсък между двата тима през сезон 2015/2016 завърши с разгромна победа за баварците с 10:2.

В Байерн не са оптимисти преди мача с Арсенал

Ето защо

Байерн обаче прави един от най-слабите си сезони през този век и вече сдаде титлата в Бундеслигата, след като изостава с цели 16 точки от лидера Байер (Леверкузен) при шест оставащи кръга до края.

Тимът на Томас Тухел, който ще си тръгне от поста през лятото, е застрашен от това дори да завърши кампанията без трофей за първи път от 12 години насам, след като отпадна рано и от Купата на Германия. Все пак, класата и опита са на страната на германците, а нападателят Хари Кейн не спира да бележи голове.

Микел Артета няма да може да разчита единствено на дълготрайно контузения Юриен Тимбър, докато проблемите пред Тухел са доста повече в кадрови план. Аут за днешната среща са Сашо Боеи, Тарек Бухман и Буна Сар, но добрите новини са, че в понеделник тренировки с отбора подновиха вратарят Мануел Нойер, Нусаир Мазрауи, Александър Павлович, Кингсли Коман и Лерой Сане, като те попаднаха и в състава за двубоя.

Главен съдия на срещата е Глен Ниберг от Швеция.

Артета за Хаверц: Има огромно влияние върху отбора