Байерн (Мюнхен) надигра убедително с  5:2 като гост последния в класирането Дармщат в мач от 26-тия кръг на Бундеслигата. "Лилиите" изненадващо поведоха в резултат с гол на Тим Скарке в 28-ата минута, но Джамал Мусиала изравни само осем минути по-късно за Байерн, а Хари Кейн донесе пълен обрат в самия край на първата част (45+1'). През втората част Джамал Мусиала вкара втория си гол в срещата (64'), за да даде още спокойствие за тима на Томас Тухел, а резервата Серж Гнабри също се разписа десетина минути по-късно. Матис Тел вкара пети гол за Байерн в продължението на мача, а крайното 2:5 оформи Оскар Вилхелмсон.

С тази победа Байерн вече има актив от 60 точки, със 7 по-малко от лидера Байер (Леверкузен), който обаче е с мач по-малко.