Иртиш на Димитър Димитров победи с 2:1 гостуващия Астана на Станимир Стоилов в дербито на българските треньори от четвъртия кръг в първата шестица на футболното първенство на Казахстан.

Бившият играч на Локомотив (Пд) и Берое Аласан Н'Диайе откри резултата за павлодарци още в петата минута, а бившият нападател на Черноморец и Славия Карлос Фонсека удвои след малко повече от половин час игра.

Неманя Максимович върна един гол за Астана в 50-ата минута, но за повече гостите нямаха сили, най-вече заради пропуските пред вратата на съперника. Така тимът на Стоилов, който е участник в груповата фаза на Шампионската лига, допусна втора поредна загуба в шампионата и заема второто място с 28 точки, на 4 точки зад лидера Кайрат. Иртиш е четвърти с 25 точки.