Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 83 737
82′

ГООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)! 3:2! ЛУКАС ВАСКЕС!

78′

Макар да имаше моменти на възходи и спадове в този мач, Килиан Мбапе, след направените си две асистенции, можеше да се превърне в герой за Реал (Мадрид). В 78-ата минута той стигна до добра стрелкова позиция, но Кобел беше покрил добре своя ъгъл и остави паритета непокътнат.

Снимка 687801

71′

Едуардо Камавинга се появява на терена, а напускащият е Лука Модрич.

64′

Паскал Грос влиза в игра за Дортмунд, а напускащият е другият голмайстор Мален.

61′

ГООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)! 2:2! ВИНИСИУС! Усетили несигурността в изявите на своя опонент, момчетата на Анчелоти за секунди стигнаха и до частичния обрат. Атака през центъра беше изострена с извеждащ пас за Мбапе. Французинът се канеше да нанесе удар, ала бе блокиран от отчаян шпагат на "жълто-черен" футболист. За ужас на гостите обаче, топката все пак стигна до краката на Винисиус, който с лекота стреля в мрежата на германците. Реферът Ищван Ковач първоначално отсъди засада, но след консултация с ВАР, той промени решението си на "редовен гол".

Снимка 687800

60′

ГООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)! 1:2! РЮДИГЕР! На „Бернабеу“ стана далеч по-приповдигнато, когато Реал (Мадрид) се върна в мача след точно час футбол в Испания. Продължителна атака на „кралете“ завърши с добри действия на Мбапе, който мина вдясно и центрира обратно в малкото вратарско поле. Там дебнеше Антонио Рюдигер, който матира Кобел отблизо с глава.

56′

Валдемар Антон влиза на мястото на един от голмайсторите - Джейми Гитенс.

54′
Снимка 687799

53′

ВАСКЕС! Селекцията на Карло Анчелоти все пак стигна до голов шанс в 53-ата минута. Тогава Шлотербек се справи с центриране в наказателното поле към Мбапе, но топката продължи назад и стигна за Лукас Васкес. Бранителят имаше малък ъгъл за стрелба и беше респектиран от заелия добра позиция Кобел. Малко след това швейцарецът беше непробиваем и при шут на Винисиус.

49′

Устремът на Реал в началото на второто полувреме бързо бе пресечен от дълбоката преса, която Борусия наложи и по този начин уби повечето идеи на "лос бланкос" за моментално връщане в мача.

46′
Снимка 687798

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′
Снимка 687797

41′

БРАНДТ и ГИТЕНС! Усетили, че Реал започва да се активизира, футболистите на Борусия потърсиха опция да решат всичко с трето попадение. До него бяха близо Брандт и Гитенс, които в рамките на няколко минути изпробваха реакцията на Куртоа при изстрели от средна дистанция. При всеки един от тях, белгиецът беше световна класа.

36′

НЯМА ТАКИВА ПРОПУСКИ! ДВЕ ГРЕДИ! Реал (Мадрид) демонстрира признаци на живот в 36-ата минута, когато само чудото спаси Борусоя от инкасирането на гол. Всичко започна с отлично подаване по въздух за Родриго, който изпревари Зюле и запрати изстрела си в гредата. Отбилото се кълбо достигна до краката на притичалия Белингам. И английският национал обаче страдаше от липсата на късмет, тъй като последвалият му шут намери напречния стълб. Но и това не бе всичко! Атаката продължи, а в защитни действия се включи и капитанът Брандт. Той така пресече едно подаване на Винисиус, че топката полетя към вратата на Кобел и само навременната му реакция приключи този емоционален момент с корнер.

Снимка 687802

33′

ГООЛ ЗА БОРУСИЯ! 0:2! ДЖЕЙМИ БИНОЕ-ГИТЪНС!! Шамарът от първия гол все още пареше по бузата на "кралете", когато селекцията на Карло Анчелоти изведнъж се оказа с пасив от две попадения. Дониел Мален тръгна по крилото, след което спечели по убедителен начин индивидуалното надиграване с Ферлан Менди. Последва остър негов пас към далечната греда, където Джейми Биное-Гитънс изпревари Лукас Васкес и с лекота покачи до 0:2.

32′
Снимка 687796

29′

ГООЛ ЗА БОРУСИЯ! 0:1! МАЛЕН! С преполовяването на първата част, гостите от Борусия започнаха леко да успиват "лос меренгес" с дълги серии къси подавания. При една от тях, събитията бяха пренесени до границата на наказателното поле на Реал, където Брандт чукна топката от краката на Лукас Васкес и тя отиде при Серу Гираси. Нападателят гардира добре и видя пролуката, за да мушне хитро към Дониел Мален, за когото вече оставаше ключовата част да стреля безпогрешно в мрежата на Куртоа за 0:1.

14′

Постепенно Реал (Мадрид) започна да се превръща в отбора с по-голямо притежание на топката. "Кралете" изостриха действията си по двата фланга, но така и не се стигаше до нещо значимо пред Кобел.

10′
Снимка 687794

5′

Гивенският нападател на "жълто-черните" регистрира първия точен изстрел в срещата след по-малко от пет минути на "Бернабеу". Той се възползва от пас на Мален, и падайки пробва да притесни вражеския страж, ала Куртоа улови с лекота.

3′

Борусия (Дортмунд) стартира идея по-активно битката в испанската столица. Миналогодишният финалист в Шампионската лига пробва да пресира дълбоко "кралете", но Серу Гираси не притесни кой знае колко врял и кипял страж като Тибо Куртоа.

1′