В първата среща от петия юбилеен международен турнир за деца и юноши "Алиот Къп" талантите на Видима-Раковски (родени 1992 г.) загубиха с 0:2 от Азери (Баку).

Надпреварата се осъществява с помощта на ДАМС, БФС, КК Албена и с медийното партньорство на сайта Топспорт.бг и вестник "Топспорт".

В първата среща от турнира младоците от Азербайджан закономерно победиха севлиевци, след като през цялата среща гостите имаха превъзходство. Още в 15-ата минута Гурбатов на празна врата направи невероятен пропуск. В началото на второто полувреме най-дейният в състава на Азери - Хаджиев, остана непокрит в наказателното поле на Видима и откри – 1:0.

Второто попадение в срещата падна в 45-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар и точна стрелба на Сабалиев с глава, който оформи крайното 2:0 за Азери.

Преди началото на срещата бе тържественото откриване на турнира, където голямата атракция бе изпълнението на мажоретен състав от училище "Петко Славейков" в Добрич.

Деца, родени 1992 г. :
АЗЕРИ (БАКУ) – ВИДИМА 2:0
1:0 Хаджиев (35), 2:0 Сабалиев (45)

АЗЕРИ: Намазов, Абасли, Гурбатов, Хаджиев, Голхараманов, Марасен, Елджиев, Сафаров, Алазверджиев, Бабачев, Сабалиев (Мозапарли, Раджабов, Юсуфов, Абдилов)

ВИДИМА: Чуков, Янков, Ив. Иванов, Неджимов, Симеонов, П. Иванов, Маринов, М. Петров, Павлов, Антонов, Кожухаров (Недевски, Косев, Лесиндренски, )

ДОБРУДЖА-2 - БРИГАНТИНА (Рус)    14:1
За Добруджа-2: В. Илиев и Панайотов - по 4 гола, Желев и Николов - по 2 гола, Петков, Димов
ДОБРУДЖА-1 - МАНГАЛИЯ (Рум)    6:0
За Добруджа-1: Й. Иванов - 2 гола, Куцаров, Великов, Найденов, Радев
ТРИАДИЦА - БАНСКО    0:3
За Банско: Ханев - 2 гола, Лефтеров
ВИДИМА - АСТИ (Хасково)    2:1
За Видима: Д. Кирилов - 2 гола
За Хасково: Ст. Стоев