ЦСКА постигна заслужен успех над Хебър с 3:0 в среща от 16-ия кръг на efbet лига. Матиас Фаетон, Майкъл Естрада и Станислав Шопов реализираха попаденията за "червените", които с този успех се изкачват на върха с 35 точки. Гостите от Пазарджик пък са на деветата позиция с 19 пункта.

Учудващо за мнозина гостите създадоха първото опасно положение в мача. Aтанас Кабов се откъсна на десния фланг, след което центрира към Марсел Канади, но изстрелът му премина високо над вратата на Густаво Бусато.

Въпреки силното начало на Хебър, груба грешка в редиците на тима за малко да доведе до попадение за ЦСКА. Топката беше върната непремерено, нападателят Майкъл Естрада изпревари отбраната на Хебър, за да стреля, ала съперников защитник блокира удара му. Tопката обаче попадна в Джонатан Линдсет, който стреля право в стража Матвей Игонен.

Снимка 640874

Източник: startphoto.bg

Най-чистата ситуация от началото на срещата бе за състава на Нестор Ел Маестро. В12-та минута Майкъл Естрада отново изпревари с лекота централните бранители на отбора от Пазарджик, нагласи си топката, като отправи слаб удар, спасен от вратаря Матвей Игонен.

Натискът на "армейците" продължи и в 30-та минута бяха лишени от попадение. Тогава Тобиас Хайнц центрира от фаул в наказателното поле на Хебър, където Браян Кордоба умело се вклини, нанясяйки удар, разтресъл страничния стълб на естонския страж.

Снимка 640873

Майкъл Естрада определено бе главният виновник ЦСКА да не води с повече на полувремето. В 39-та минута при центриране отляво в наказателното поле на Хебър еквадорецът от непосредствена близост насочи топката право в Матвей Игонен.

С оглед тоталната доминация, "червените" напълно закономерно откриват резултата секунди преди края на първата част. Централният защитник Християн Петров комбинира с Иван Турицов, десният краен бранител с остър пас намери Матиас Фаетон, чието изпълнение влетя във вратата за 1:0.

Снимка 640862

През второто полувреме нападателят Майкъл Естрада се реваншира за предходните си пропуски. В 62-та минута офанзивният играч овладя подаване в противниковото на Емануел Шакич, обърна се и по елегантен начин удови преднината на "червените".

В 72-ата минута домакините имаха чудесен шанс да вкарат трети гол. Звездата Тобиас Хайнц получи пас от Фаетон, норвежецът стреля, предизвиквайки намеса на Матвей Игонен.

Секунди преди края на редовното време "армейците" направиха успеха си класически след гол шедьовър на Станислав Шопов. Младежкият национал с топовен удар от сериозна дистанция разпъна мрежата на Матвей Игонен.

ЦСКА - Хебър 3:0 (Развой на срещата по минути)