90+7′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: 17532
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА - Левски 1:1 в мач от efbet Лига

ЦСКА и Левски взаимно се отдалечиха от върха след равенство във Вечното дерби

Роналдо и Линдсет се разписаха във вълнуващ сблъсък на националния стадион

90+6′

Преслав Бачев получава жълт картон заради тактическо нарушение.

90+4′
Снимка 636948

Източник: startphoto.bg

90+4′

РОНАЛДО! Левски можеше да измъкне дербито в любимите си последни минути, когато непокрит на далечната греда се оказа Роналдо. Бразилецът имаше възможността да шутира от малък ъгъл, но Густаво Бусато пресече навреме дистанцията между него и сънародника му, за да направи последното спасяване за това дерби.

90+4′

Мено Кох влиза в игра вместо Емануел Шакич.

90+3′

ДВОЙНА СМЯНА! Джавад Ел Джемили явно не се понрави по начина на представянето си на Николай Костов и той пуска в игра Преслав Бачев.

90′

ФАЕТОН! ЦСКА организира отлична контраатака в първата минута от добавеното време. Ел Джемили направи всичко по-силите си, за да сбърка в предни позиции за Левски, а оттам насетне "червените" светкавично пренесоха събитията пред наказателното поле на опонента. Резервата Фаетон отправи удар, който бе париран с вещина от Андреев.

87′
Снимка 636945

86′

Асен Митков приключва участието си в мача и бива заменен от Ван дер Каап.

86′

Рикардиньо отстъпва мястото си на Джавад Ел Джемили.

85′

Тобиас Хайнц приключва участието си в мача, а замененият ще е Жираир Шагоян.

80′
Снимка 636953

74′

Кристиян Димитров получава жълт картон.

74′

Майкъл Естрада получава жълт картон.

74′

Амос Юга получава жълт картон.

Снимка 636938

74′

Рикардиньо получава жълт картон.

73′

НАПРЕЖЕНИЕ! Дербито бе обагрено с обичайните блъсканици в 73-ата минута, когато Рикардиньо и Амос Юга се сдърпаха, а в конфронтацията се намесиха още доста футболисти от двата тима. В крайна сметка Гидженов раздаде четири жълти картона.

Снимка 636935

71′

Асен Чандъров се появява в игра за Левски, а напускащият е Фадига.

70′

УЕЛТЪН! За пореден път Левски разчиташе на голямата си звезда Уелтън, за да сътвори всички по-интересно в атака. №17 задмина трима играчи в "червено", но отново завършващият беше нещото, което не му позволи да постави черешката на тортата.

69′

Тибо Вион се появява в игра за ЦСКА, а напускащият е Иван Турицов.

69′

Матиас Фаетон ще замени Дюкенс Назон в нападението на ЦСКА.

Снимка 636941

68′

БУРНА 68 МИНУТА ЗА ЦСКА! "Армеците" осъществиха добра атака в 68-ата минута, когато на два пъти вицешампионите имаха претенции за игра с ръка на "сини" футболисти, а след това удар на Назон премина изключително близо до мечтаната цел.

66′

Левски успокои представянето си след "червената" вихрушка и в 66-ата минута Андриан Краев отправи изстрел от средна дистанция, който премина в близост до страничната греда на Бусато.

Снимка 636937

60′
Може да прекратят Вечното дерби!

Това предупреди дикторът на мача секунди преди края на първата част

52′
Снимка 636936

50′

Тобиас Хайнц получава официално предупреждение.

49′

НАЗОН! Опиянени от емоцията на изравнителния гол, възпитаниците на Нестор Ел Маестро бяха много близо и до осъществяването на пълен обрат. Плахата защита на Левски се провали при опита си за атака, а това позволи на Майкъл Естрада да поеме сам към "синята" врата. Еквадорският национал предпочете да комбинира с тичащия вляво Назон, но хаитянинът бе блокиран от Петрис и като по чудо не реализира второто попадение за "армейците" през този следобед. Ключова беше и намесата в дефанзивен план на Жереми Петрис.

48′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 1:1! ДЖОНАТАН ЛИНДСЕТ! Футболът е "виенско колело", както гласи клишето, и миг по-късно, когато  Левски вече трябваше да води с 0:2, ЦСКА изравни за 1:1! Амос Юга отправи добър пас зад гърба на "синята" отбрана, а това доведе до огромно неразбирателство между Димитров, Кордоба и Пламен Андреев. Последният излезе неразчетено, а това позволи на Линдсет да открадне кълбото. Въпреки факта, че имаше трима вражески футболисти на голлинията, норвежецът беше безпощаден с изстрела си отиде да ликува заслужено със Сектор "Г".

47′

УЕЛТЪН! Второто полувреме можеше да стартира по мечтан начин за футболистите на Левски. Джонатан Линдсет сбърка свое подаване, което позволи на Уелтън да остане очи в очи срещу Бусато. Стражът на ЦСКА обаче се намеси решително и чрез реакцията си се превърна в герой.

Снимка 636934

47′

Първи жълт картон в мача, получава го Асен Митков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ!

45+6′

ПОЧИВКА!

Снимка 636927

45+5′

Последният акорд за първото полувреме бе поставен от Иван Турицов. Националът на България бе оставен непокрит при центриране от корнер, но ударът му с глава не намери целта.

45+2′

ГРЕШКА НА АНДРЕЕВ! Младият Пламен Андреев направи рискован ход в 47-ата минута, когато напусна своята зона, за да улавя центриране на Хайнц. Бившият капитан на Левски се размина ужасяващо с коженото кълбо, но за негова радост на голлинията бе застанал Кристиан Димитров, който отново беше на точното място, за да поправя неточностите му.

Снимка 636930

42′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 0:1! РОНАЛДО! И така сякаш от нищото, Левски пръв удари по своя вечен враг в дербито. В 42-ата минута резултатът на националния стадион беше открит от Роналдо. Селекцията на Николай Костов разгърна продължителна атака, при която Уелтън падна на тревата и се превиваше от болка. Отбраната на ЦСКА явно очакваше спиране на играта, защото изгуби концентрация при центриране от фланга на Цунами. Пасът му около дузпата намери Роналдо, който с отскок от място игра с глава и насочи неспасяемо в долния ляв ъгъл на сюрпризирания Бусато.

38′

РИКАРДИНЬО! По вече стара традиция, Левски направи всичко като по учебник, изграждайки своята атака, но отново ахилесова пета за тях се превърна завършващият удар. Уелтън се справи с Петров и отправи подаване със средна височина за Рикардиньо, който закъсня да засече със стотни от секундата.

37′
Снимка 636931

36′

НАЗОН ИСКА ДУЗПА! Дюкенс Назон имаше претенции към рефера Гидженов за дузпа в 36-ата минута. Тогава негов удар по земя попадна в шпагата на Цунами, който обаче бе прибрал и двете си ръце, за да не създава предпоставки точно за подобен тип брожения. Нямаше намеса и от съдиите във ВАР-буса.

32′

Левски можеше да запише в актива си голово положение, но в 32-ата минута се оказа, че Кристиан Димитров е направил фаул в атака преди да продължи за Краев. От своя страна капитанът на "сините" не успя да преодолее Бусато отблизо, но така или иначе, това се оказа без значение.

Снимка 636932

29′

Последното ново попълнение на ЦСКА - Емануел Шакич, направи страхотна намеса в дефанзивен план в 29-ата минута. Уелтън получи необходимото пространство и елиминира с лекота тромавия Юга. Звездата на символичните гости пробва много хитър пас за Асен Митков, но в последния възможен миг Шака се хвърли на прецизен шпагат, избавил "армейците" от неприятни мигове.

22′
Снимка 636922

17′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ЦСКА! В 17-ата минута "армейците" на Ел Маестро бяха първите, които закараха топката зад вражеската голлиния. Поводи за радост обаче нямаше, защото Дюкенс Назон беше в положение на засада. Цялата ситуация бе породена от грешка на вратаря Пламен Андреев, който сбърка при изнасянето на топката и извади луд късмет, че хаитянинът беше зад последния в "синята" защита, за да не допусне фрапантна неточност във второ поредно Вечно дерби.

16′
Снимка 636923

14′

Отговорът на левскарите дойде атака по-късно, когато Цунами центрира отлично към Фадига, но насочването му с глава не намери целта.

12′

ЛИНДСЕТ! ЦСКА стигна до първо по-сериозно положение в мача с настъпването на 12-ата минута. Цунами подцени една дълга топка, а грешката му не можа да бъде поправена от Хосе Кордоба. Панамецът изгуби физическото единоборство с Джонатан Линдсет, който веднага реши да прехвърля Пламен Андреев, но кълбото кацна малко зад горната греда.

9′

Огромна пробойна в лявата зона на "синята" защита имаше в 9-ата минута, когато фамозен диагонал на Хайнц към Естрада се оказа находчиво решение. Нямаше обаче футболист на "червените", който да засече паса на еквадореца около точката на дузпата.

Снимка 636925

7′

Още с първите акорди на мач №1 у нас се усещаше, че на рефера Гидженов няма да му бъде лесно. Всяко негово решение носеше след себе си коментари и от "червени", и от "сини". Естествено, грандовете използваха този толкова познат похват за психологически натиск, който със сигурност щеше да притесни дебютанта в това съперничество.

2′

Вечното дерби стартира с опит за заучено положение след корнер от страна на левскарите. Тренировките обаче не са били достатъчно на брой, защото така и не се стигна до опасност пред вратата на Бусато. От другата част на терена изсипана топка доведе до изненадваща възможност пред Майкъл Естрада. Еквадорецът все пак бе блокиран от притичалия Цунами.

Снимка 636926

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ ВЪВ ВЕЧНОТО ДЕРБИ!

1′