ЦСКА се поздрави с 11-ия си успех от началото на сезона в efbet Лига. "Червените" укрепиха позициите си на второто място в таблицата, побеждавайки третия Черно море с 2:0. Селекцията на Стойчо Младенов подсигури важните точки със силна игра още до почивката. Резултатът бе открит в 19-ата минута, когато Мартин Дичев от "моряците" неволно си отбеляза автогол. В даденото от съдията продължение, и след намесата на ВАР, преднината беше удвоена от Жорди Кайседо.

ЦСКА - Черно море 2:0 (Развой на срещата по минути)

Автогол на Дичев и попадение на Кайседо

По този начин "армейците" се доближиха на шест пункта от лидера Лудогорец. Скоро двата тима има директен сблъсък помежду си, но преди това грандът ще гостува на Арда. Черно море е 32 точки, колкото има и четвъртият Ботев (Пд). Днес варненци сложиха край на страхотната си серия от 11 срещи без поражение в лигата.

Снимка 557036

Двубоят на "Армията" стартира спокойно, като нито един от двата тима не предприе излишни рискове на трудния терен в столицата. Идея по-активни, главно чрез зоната на Брадли Мазику, бяха футболистите на ЦСКА. Опасности пред вратата на Иван Дюлгеров обаче липсваха.

ЦСКА пропиля първото си голово положение в 12-ата минута. Кайседо ангажира трима бранители на варненци, след което пусна за включилия се от втора позиция Вилдсхут. Нидерландското крило пробва да чукне над плонжиралия Дюлгеров, но всичко завърши със спасяване на гостуващия страж и корнер за домакините.

Снимка 557033

Публиката на ЦСКА трябваше да чака само 19 минути преди да ликува от попадение на своите любимци. Преобразеният Яник Сони Вилдсхут демонстрира класа по фланга, а центрирането му попадна точно за връхлитащия Йоан Баи. Изстрелът на №7 отблизо бе отразен по бляскав начин от Дюлгеров. За зла беда на младия страж, отбитата от него топка срещна тялото на притичалия Мартин Дичев и злощастно мина зад голлинията на "моряците".

Селекцията на Стойчо Младенов можеше да удвои своята преднина след само още няколко минути. Вилдсхут се разигра и този път "лалето" реши да играе индивидуално, шутирайки в далечния ъгъл. Вратарят на Черно море демонстрира класа и с една ръка лекичко отклони топката извън своята мрежа.

Снимка 557024

Еквадорецът Жорди Кайседо беше близо до своя гол №10 за сезона. Нападателят бе изведен зад статичната "моряшка" отбрана, а след това използва скоростта си, за да се откъсне сам срещу Иван Дюлгеров. Овена не запази нужното присъствие на духа и стреля покрай вратата на гостите.

Въпреки тежкия терен, ЦСКА демонстрира скорост при своята контраатака и заслужено отбеляза за 2:0. Хамза Чатакович уважи включването на Баи, който от своя страна сложи кълбото на главата на Жорди Кайседо. Отблизо таранът не сгреши и удвои в решителен момент за "червените". Първоначално голът на латиноамериканеца беше отменен поради засада. След това решението бе преразгледано, бидейки използвана технологията ВАР.

На полувремето Илиан Илиев предприе офанзивна смяна. Живко Атанасов напусна игра, а вместо него се появи Родриго Вилаела.

Снимка 557038

Напълно логично, Черно море беше по-агресивният тим след паузата. "Моряците" разгръщаха добре своите атаки, но липсващото бе удар по посока вратата на Евтимов. Все пак големият талант Велислав Василев използва техниката си и шутира от дъгата на наказателното поле, малко обаче над горната греда. Няколко минути по-късно същото "упражнение" повтори и Пабло Гарсия.

Вратарят на ЦСКА - Димитър Евтимов трябваше да се намесва на ниво в 65-ата минута. №25 демонстрира, че не е изгубил концентрация, избивайки акробатично плътен изстрел на Василев.

Снимка 557031

ВАР се наложи да влиза в употреба за втори път в мача. Това се случи четвърт час преди неговия край. Владко Дробаров и Калоян Кръстев водеха здрава битка в "моряшкото" наказателно поле, като нападателят в "червено" падна след контакт със северномакедонеца. Първоначално реферът Никола Попов отсъди дузпа и Иван Турицов дори застана зад бялата точка. Преглед на ситуацията обаче накара съдията да размисли и така 11-метров удар не беше изпълнен.

До края срещата по-скоро се доиграваше. Черно море имаше възможността да отбележи почетно попадение, но Зе Гомеш не намери целта през даденото от съдията продължение.

Снимка 557026

И докато за Черно море футболната 2021-а приключи, на ЦСКА предстоят тежки отложени срещи. Първата от тях е гостуване на Арда след четири дни.