Ивайло Иванов напуска терена, а вместо него ще видим Петър Андреев.

76′

Педро Нареси приключва участието си в този мач. Влиза Ивайло Чочев.

75′

ЛЯСКОВ! Търсен ефект или не, Ангел Лясков се оказваше футболистът, който излизаше в най-чисти ситуации за "смърфовете". Четвърт час преди края той беше изпуснат от Сонко Сундберг и отправи диагонален шут, който не намери далечния ъгъл на Падт.

73′
Снимка 666170

72′

Матиас Тисера ще замени Рик Джонатан, нова рокада в лагера на лудогорци.

71′

Франциско Гомес напуска терена, за да бъде заменен от Георги Терзиев.

67′

ЛЯСКОВ! Локомотив (Пд) стигна до най-чистата си голова ситуация в 67-ата минута. Тогава Оливер Камдем проби по фланга и отправи подаване към наказателното поле. Ангел Лясков изпревари персоналния си пазач и отправи удар, който обаче премина над горната греда.

66′
Снимка 666168

63′

Тодор Павлов получава официално предупреждение.

63′

Владимир Медвед се появява в игра за Локомотив (Пд), а замененият е Митчи Нтело.

60′

Рик Джонатан продължи да търси гола си в мача, а през втората част надиграването му с Мартин Луков продължи. Опитният вратар обаче парира и последвалите добри ситуации пред бразилския техничар.

53′

Мартин Паскалев получава официално предупреждение.

50′

Появилият се на почивката Дени Групер получава първия жълт картон в мача.

49′
Снимка 666147

47′

Ефе Али е промяната на Александър Томаш на паузата. Напуска Мартин Петков.

46′

На полувремето Георги Дерменджиев осъществи смяна, като капитанът Антон Недялков беше заменен от Дени Групер.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ!

41′
Снимка 666145

33′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 3:0! КВАДВО ДУА! Комфортната преднина на Лудогорец отприщи и начало на индивидуалната надпревара между Руан Круз и Квадво Дуа за голмайсторския приз в шампионата. След двата гола на бразилеца, в 33-ата минута дойде време в головата фиеста да се включи и швейцарският национал. Сон напредна по крилото, след което комбинира с Рик Джонатан. Той пусна в "уличка" за Квадво Дуа, който си спечели позиция спрямо Паскалев и сам срещу вратаря покачи до 3:0.

30′

Рик Джонатан е спряган за трансфер в Унион (Берлин), а ако съгледвачите на "железните" гледаха изявите му през следващите десет минути срещу Локо (Пд), щяха да останат доволни от видяното. Бразилецът сам си изработи две чудесни голови ситуации, ала така и не се стигна до това да празнува с шут в мрежата на Луков.

Снимка 666143

25′

ДУА! Лудогорец можеше да сътвори класиката още преди изминаването на първите 30 минути в Разград. Другият нападател на "зелените" - Квадво Дуа, също получи своя шанс, след като получи прострелен пас на първа греда, ала техничното му отиграване с пета не намери целта.

Снимка 666142

17′

ХРИСТО ИВАНОВ! След като набързо си осигури комфортна преднина, Лудогорец допусна и опасност пред своята врата. Това се случи в 17-ата минута, когато след добри действия на Мартин Петков, Христо Иванов получи възможност да стреля от около десетина метра. Ударът му обаче попадна в шпагата на Педро Нареси.

10′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 2:0! РУАН КРУЗ! Проблемите за "смърфовете" продължиха и след само 120 секунди те инкасираха и второ попадение. Франциско Гомес - Сон, отправи отлично центриране в наказателното поле. Оливер Камдем странно защо не скочи при уж задаващия се въздушен двубой с Руан Круз, който с лесно с глава насочи към незащитения ъгъл на Луков за 2:0.

8′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 1:0! РУАН КРУЗ! Логичното се случи още в осмата минута, когато "орлите" намериха път към гола. Гостите се провалиха още при изграждането на атаката си, когато Иванов и Райнов не се разбраха помежду си. От неточността им се възползва Руан Круз, който набързо се ориентира в ситуацията и с мощен изстрел не остави шанс на Мартин Луков.

4′

Макар двубоят да имаше празничен характер, Лудогорец изглеждаше, че приема доста сериозно задачата си в сряда вечер. "Орлите" искаха да се реваншират на своите привърженици, след като в предходния кръг бяха паднали тежко при визитата си на Черно море с 0:4. В първите минути селекцията на Георги Дерменджиев пое пълен контрол над топката, но интересните положения пред завърналия се под рамката за Локо - Мартин Луков - липсваха.

Снимка 666144

1′

88 Тодор Неделев

Отборите на Лудогорец и Локомотив (Пловдив) излизат един срещу друг в двубой от 34-ия кръг на efbet Лига. Мачът на "Хювефарма арена" започва в 18:30 часа, а главен съдия ще бъде Мариян Гребенчарски.

Двубоят е по-специален за домакините, които след срещата ще вдигнат 13-ата си поредна титла. Както е известно, "орлите" си гарантираха първото място в efbet Лига, като именно днес ще имат възможността да празнуват със своите привърженици. Това е и последното домакинство за разградчани през този сезон.

Лудогорец спешно търси нов халф

Ето подробности

Със сигурност обаче има и лека горчивина в отбора на Георги Дерменджиев. След успеха над ЦСКА преди няколко дни, който гарантира спечелването на елита, последваха две неприятни загуби. Първата бе срещу Ботев (Пловдив) във финала за Купата на България, което не позволи на "орлите" да запишат дубъл през тази кампания. Преди няколко дни пък Лудогорец отстъпи на Черно море с разгромното 0:4, което се оказа и най-голямата загуба за шампионите в родния елит.

Локомотив от своя страна се намира в доста лоша форма след разделянето на отборите. В първата шестица "смърфовете" имат три поредни загуби и се намират на петата позиция. След като градския съперник Ботев спечели Купата на България, вече четвъртата позиция в efbet Лига не означава нищо и така напрактика Локомотив няма за какво да се бори до края на сезона. Към момента тимът на Александър Томаш е пети, на 3 точки от четвъртата позиция и на цели 12 от третата.

В миналия кръг пловдивчани загубиха от Левски. Тогава "черно-белите" поведоха с 1:0, но допуснаха обрат до 1:2.

От своя страна, Локомотив се намира в много негативна серия срещу Лудогорец и отдавна няма победа над шампионите. В редовния сезон "орлите" победиха на два пъти - 2:1 в Пловдив и 4:0 в Разград.

Крушарски: Какво като паднахме от Левски?